• XXIII Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów kolędniczych – Trzydnik Duży.

     • 13 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, odbył się 23 Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów kolędniczych.

      W ramach przeglądu, w pierwszym dniu przesłuchań konkursowych, odbyły się prezentacje młodych solistów oraz zespołów wokalnych ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

      Naszą Szkołę reprezentowały:

      Lena Jakubczak z klasy 3a, Emilia Janiszewska z klasy 8b.

      Uczennice zaprezentowały swoje umiejętności wokalne na wysokim poziomie, śpiewając przygotowany program artystyczny pod kierunkiem pana Jakuba Tarnawskiego, akompaniującego na gitarze.

      Lena Jakubczak z klasy 3a otrzymała Nagrodę Główną w kategorii solistów.

      Gratulujemy uczennicom bardzo udanych występów i życzymy sukcesów w dalszej drodze artystycznej.

     • Działania zrealizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa


     • Działania zrealizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa-Priorytet 3 w Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Terpentynie w roku 2022/23.

      Celem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa jest wzmocnienie roli bibliotek szkolnych poprzez wzrost atrakcyjności ich zbiorów. Ma temu służyć zakup nowości wydawniczych i elementów wyposażenia. Jak wskazuje nazwa programu, ma on na celu podniesienie aktywności czytelniczej poprzez dostęp uczniów do książek zgodnych z ich zainteresowaniami, włączanie czytelników do działań sprzyjających promowaniu systematycznego czytania oraz kształtowanie twórczych postaw.


     • „Krzyżówka z zasadami 2022”

     • Pod koniec listopada Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku ogłosiła konkurs „Krzyżówka z zasadami”, który miał na celu rozwijanie i popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej świadomego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz kształtowanie postaw pozwalających uczniom na budowanie poczucia własnego bezpieczeństwa. Uczestnikiem konkursu mogło być każde dziecko uczęszczające do klasy 3-4 szkoły podstawowej, zamieszkałe na terenie powiatu kraśnickiego. Należało wypełnić przygotowaną na tę okazję krzyżówkę o bezpieczeństwie, a także odręcznie napisać opowiadanie na temat hasła z rozwiązanej krzyżówki. Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział Kuba Łojek i Zuzanna Makuch z klasy 3b oraz Przemysław Grzesiak z klasy 4a.

      Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 20 grudnia 2022 r. Wyróżnienie i tytuł finalisty otrzymał Przemysław Grzesiak. Gratulujemy😊

      art. Agnieszka Flisek

     • "Kiedy zalśni pierwsza gwiazdka.."- spotkanie świąteczno-noworoczne

     • 5 stycznia 2023 roku uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem M. Gągolewskiej, G. Dąbrowskiej, A. Głowackiej i J. Tarnawskiego zaprezentowali występ o tematyce bożonarodzeniowej. Dzieci przypomniały tradycje i zwyczaje ukazujące piękno świąt Bożego Narodzenia. Całość przeplatana była magicznymi kolędami i pastorałkami pod kierunkiem J. Tarnawskiego.

     • Mikołajkowo w naszej szkole

     • Dnia 6 grudnia wprowadziliśmy w naszej szkole świąteczną atmosferę. Pojawiła się choinka na szkolnym korytarzu, a Samorząd Uczniowski zainicjował pomysł, aby uczniowie poprzebierali się za pomocników Mikołaja, reniferki, śnieżynki i inne postacie kojarzone z mikołajkami. Było wesoło i zabawnie.15 grudnia odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar św. Mikołaja w którym wzięło udział blisko 180 uczestników. Turniej został zorganizowany przez Uczniowski Ludowy Klub Sportowy DZIERZKOWICE przy współpracy z ZPO w Terpentynie. Jak co roku, był też Mikołaj, który obdzielił prezentami wszystkich uczestników.