• Młodzi krajoznawcy na sejmiku.

     • Krajoznawcy z ZPO w Terpentynie wzięli 30 marca 2023 roku udział w XXII Powiatowym Konkursie Krajoznawczym „Czy znasz swój region?”

      Zmagania powiatowe poprzedziły eliminacje szkolne, w których uczniowie musieli wykazać się wiedzą z historii, geografii i przyrody oraz znajomością obiektów krajoznawczych swojej „małej ojczyzny”. Kontynuacją  konkursu był XVII Powiatowy Sejmik Krajoznawczy, który odbył się 19 kwietnia bieżącego roku. Na sejmiku młodzież wcielała się w rolę przewodników, prezentując rówieśnikom zwiedzane obiekty i ciekawe miejsca powiatu kraśnickiego. Uczestnicy sejmiku zwiedzili cegielnię w Słodkowie i kaplicę pw. Świętej Trójcy w Stróży zbudowaną na planie trójkąta oraz szesnastowieczne piece do wypalania cegły nad zalewem kraśnickim. Przemieszczając się doliną rzeki Wyżnicy przybyli do Dzierzkowic, gdzie pan Jacek Zdenicki przedstawił historię parafii i drewnianego kościoła pw. św. Stanisława i Marii Magdaleny. Przez las „Zwierzyniec” przybyli do Urzędowa, gdzie na miejskim rynku zapoznali się z jego przeszłością „zaklętą” w pomnikach. Przy kościele pw. św. Mikołaja i św. Otylii obejrzeli mural przedstawiający wyzwolenie Urzędowa przez kawalerię I Brygady Legionów pod dowództwem Władysława Beliny-Prażmowskiego. Bardzo ciekawym i ekscytującym punktem sejmiku była wizyta w gospodarstwie agroturystycznym z izbą regionalną i obserwatorium astronomicznym. W Popkowicach zobaczyli barokowy kościół pw. Trójcy Przenajświętszej, a w Wilkołazie renesansowy pw. św. Jana Chrzciciela, którego wikariuszem był ksiądz Piotr Ściegienny. W miejscowej szkole uczniowie rozwiązali krzyżówkę podsumowującą XVII Powiatowy Sejmik Krajoznawczy i obejrzeli krótki program artystyczny. Na zakończenie sejmiku nastąpiło uroczyste wręczenie nagród uczestnikom XXII Powiatowego Konkursu Krajoznawczego „Czy znasz swój region?”, którego laureatami zostali uczniowie naszej placówki: Maja Zapalska z kl. 6b – V miejsce i Alicja Matysek z kl. 5a – X miejsce. Wyróżnienia otrzymali: Kinga Czarnota i Aleksandra Małys z kl. 4b oraz Przemysław Grzesiak z kl. 4a.

      Krajoznawcy z naszej szkoły czekają na kolejną imprezę umożliwiającą poznawanie naszego pięknego i ciekawego regionu – zgodnie z przysłowiem: „cudze chwalicie, swego nie znacie”.

      Bywajcie. Jacek  Zdenicki

     • X Edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego "Kalejdoskop w Reju" 2023- laureaci ZPO w Terpentynie

     • Dzisiaj w Zespole Szkół nr 2 w Kraśniku odbyła się X Edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego "Kalejdoskop w Reju" 2023. W wyzwaniu wzięło udział 81 uczniów z powiatu kraśnickiego, którzy interesują się matematyką i chętnie poszerzają umiejętności z tej dziedziny. Naszą szkołę reprezentowało siedmiu uczniów z klas 8a oraz 8b. Poziom zadań był wysoki i obejmował 20 zadań zamkniętych oraz 4 otwarte, które należało rozwiązać w czasie 90 minut. Tytuł laureata z naszej szkoły otrzymali uczniowie:

      MARTYNA FLIS- uczennica klasy 8B oraz BARTOSZ MŁYNIK- uczeń klasy 8a

      Serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.

      art. Iwona Młynik

     • Pokazy pierwszej pomocy


     • Dnia 18 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się lekcja pokazowa udzielania pierwszej pomocy skierowana do uczniów klas 4-7. W lekcji uczestniczyło 80 uczniów. Pokazy przygotowała i prowadziła grupa wolontariuszek szkolnego koła PCK działającego przy Zespole Szkół Nr 2 w Kraśniku wraz z opiekunką Panią Jolantą Łapą.
       
     • Podziękowania z Peru!

     • Drodzy Darczyńcy!

      Dzięki Waszej hojności, którą okazaliście podczas Kiermaszu Misyjnego Trzech Króli, mogliśmy przeznaczyć kwotę 1000$ na pomoc najuboższym w Peru. Za okazaną pomoc siostra Barbara zakupiła paczki żywnościowe, które rozdała ubogim w Pachacutec.

      A oto link do zdjęć i filmików w których s. Barbara dziękuje Wam wszystkim za dobroć i hojność.

      art. Agnieszka Sałata

     • Apel Wielkanocny w ZPO Terpentyna

     • Święta Wielkanocne to najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.W naszej szkole pielęgnowane są chrześcijańskie tradycje religijne, dlatego też 4 kwietnia 2023r. społeczność szkolna obejrzała przedstawienie wielkanocne, które przygotowali uczniowie klas IVa i IVb pod kierunkiem pani A. Flisek, pana G. Michałowskiego, pani A. Sałata, pani U. Płecha.Wprowadziło nas ono w podniosły i refleksyjny nastrój Wielkiego Tygodnia. Całość przeplatana była wspaniałymi pieśniami wykonanymi przez chór szkolny pod kierunkiem pana J. Tarnawskiego. Przepiękną dekorację przygotowała pani M. Adamczyk.

      Życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

      pełnych wiary, nadziei i miłości.

      Radosnego, wiosennego nastroju,

      serdecznych spotkań w gronie rodziny

      i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.

      art. Agnieszka Sałata

     • Kiermasz dla Nelki Wychodzkiej w ZPO Terpentyna

     • W dniu 30 marca zostały odebrane nakrętki, które nasza społeczność szkolna zbierała dla Nelki Wychodzkiej – dziewczynki, która cierpi na achondroplazję i wymaga operacji wydłużania kończyn.
      W tym dniu również zostały odebrane palmy i stroiki świąteczne, które przekazali na kiermasz nasi Uczniowie.
      Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Uczniom oraz Rodzicom za włączenie się w akcje! Pamiętajmy, dobro wraca!
      Szkolny Wolontariat!

      art. Monika Gągolewska