• Dzień Otwarty w ZPO w Tepentynie

• 30 maja 2023 r. w ZPO w Terpentynie odbył się Dzień Otwarty celem przedstawienia oferty edukacyjnej szkoły i zachęcenie uczniów do rozpoczęcia nauki właśnie w tej placówce.

Pani Dyrektor Anna Kazanowska powitała gości i przedstawiła ofertę zajęć pozalekcyjnych organizowanych w naszej szkole. Następnie uczniowie wraz z rodzicami zwiedzili całą szkołę.

Na dzieci czekały ciekawe zabawy ruchowe na hali sportowej, a także zajęcia plastyczne dla młodszej grupy. Dzieci malowały temperami na dużych formatach grupowe prace plastyczne na temat: „Moja wymarzona szkoła”. Dla starszej grupy zorganizowany został pokaz informatyczny: programowanie robotów mBot, lego Mindstorms, gogle VR. Przeprowadzono także kilka ćwiczeń rozwijających myślenie komputacyjne i umiejętności odczytywania programów zapisanych w pseudokodzie.

Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem (tosty, gofry).

Jak widać na załączonych zdjęciach dzieci dobrze się bawiły. Rodzice mogli porozmawiać z przyszłymi wychowawcami. Mamy nadzieję, że wywarliśmy na naszych odwiedzających pozytywne wrażenie. Zapraszamy we wrześniu, aby rozpocząć wspólną przygodę edukacyjną w ZPO w Terpentynie.

M. Adamczyk, G. Dąbrowska, G. Michałowski

• Szkolne eliminacje 42. Małego Konkursu Recytatorskiego

• 09.05.2023 r. odbyły się szkolne eliminacje 42. Małego Konkursu Recytatorskiego, które miały na celu:

• prezentację i promowanie talentu dzieci
            • rozwijanie uzdolnień recytatorskich
            • zainteresowanie kulturą żywego słowa
            • rozwijanie wrażliwości na piękno poezji.

W rywalizacji konkursowej wzięło udział 32 uczniów z klas 1-3. Wszyscy uczestnicy doskonale przygotowali się do występu i pięknie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie.

O wynikach zadecydowała komisja konkursowa w składzie: dyrektor Anna Kazanowska, wicedyrektor Ewa Hałabiś, R. Siudym, S. Cieślik.

Recytacja oceniana była według następujących kryteriów:

• dobór repertuaru i znajomość tekstu
            • interpretacja utworu
            • kultura słowa
            • ogólny wyraz artystyczny.

Do gminnego etapu 42. Małego Konkursu Recytatorskiego zostali zakwalifikowani:
            kl. 1 a - Czerwińska Sabina, Kubiś Wiktoria, Smoczyńska Luiza
            kl. 1 b - Dudek Iga
            kl. 2 a - Płecha Oskar, Dęga Kamil, Pituch Amelia, Gorczyca Gabriela
            kl. 2 b - Zapalska Anna, Karbowniczek Jakub
            kl. 3 a - Zawadzka Julia
            kl. 3 b - Makuch Zuzanna, Rycerz Alicja
            kl. 3 c - Szociński Wiktor

Wszyscy otrzymali dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły - dziękujemy.
            Spotkaniu towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera. Życzymy wszystkim uczestnikom konkursu kontynuowania przygody z poezją.

• „DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK” 8 MAJA 2023 roku

• Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek życzymy naszej pani bibliotekarce,
            PANI RENACIE:
            zadowolenia z pracy, nieustającej kreatywności i licznych inspiracji do działania,
            a przede wszystkim zdrowia i energii, by realizować pomysły i marzenia
            .

Samorząd Uczniowski ZPO w Terpentynie

• Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!”

W bieżący roku szkolnym realizowaliśmy program „Trzymaj Formę”.

Celem głównym programu jest zwiększenie świadomości uczestników dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie.

Pogłębianie wiedzy o znaczeniu zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka.