• Relacja z wykorzystania zakupionego sprzętu - II semestr 2023/2024 cz.1

• Przykładowe działania z wykorzystaniem zakupionego sprzętu w ramach projektu " Laboratoria Przyszłości":

•  Klasa 3b na zajęciach edukacji przyrodniczej wykorzystała Okulary ClassVr wraz z kostką ClassVr. Uczniowie mogli zaobserwować trójwymiarowe modele zwierząt budzących się wiosną do życia, jak również przypomnieć sobie i z bliska zobaczyć kolejne stadia rozwojowe motyla. Dzieci były  zachwycone tą formą zajęć, która łączyła w sobie naukę i doskonałą zabawę.
          • Uczniowie klasy 3b rozwijali umiejętność samodzielnego przygotowywania śniadania poprzez wykonanie tostów. W tym celu zostały wykorzystane opiekacze,  zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości. Było pysznie!
          • zajęcia techniczne - klasy 5a i 5b
          • programowanie - klasa 5 i klasa 6

• Relacja z wykorzystania zakupionego sprzętu - I semestr 2023/2024 cz.2

• Dalsza część relacji z wykorzystania sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" w pierwszym semestrze rolku szkolnego 2023/2024:

• Na zajęciach z matematyki oraz na zajęciach z wychowawcą uczniowie klasy 5 korzystali z okularów VR wykorzystując zasoby portalu CLASSVR.
          • Kolejnym narzędziem do świetnej zabawy, ale też nauki i kształtowania nowych umiejętności jest sprzęt nagłaśniający oraz kamera z gimbalem i aparat fotograficzny z akcesoriami, który wykorzystany został do uwiecznienia różnych uroczystości szkolnych, wycieczek, konkursów, akcji społecznych i projektów realizowanych w szkole. Uczniowie prezentowali swoje uzdolnienia, rozwijali swoje umiejętności sceniczne i wokalne.  W ramach szkolnego koła fotograficznego rozwijali kompetencje cyfrowe oraz uczyli się świadomie i odpowiedzialnie rejestrować obraz i dźwięk.
          • #LaboratoriaPrzyszłości,  #LaboratoriaPrzyszlosci
        • Relacja z wykorzystania zakupionego sprzętu - I semestr 2023/2024 cz.1

• Kolejny rok pracy na materiałach zakupionych w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

Nasi uczniowie systematycznie pracują nazakupionych w ramach progarmu sprzęcie zarówno podczas zajęć lekcyjny jak również pozalekcyjnych. Oto kilka przykładów z I semestru roku szkolnego 2023/2024.

• Klasa 3a na zajęciach z edukacji matematycznej aktywnie korzystała z wag, które zostały zakupione w ramach projektu. Każdy miał możliwość zważenia wybranego przez siebie przedmiotu. Trzeba było pomyśleć i zastanowić się jakich użyć odważników. Była nauka, a zarazem wspaniała zabawa.

• Relacja z wykorzystania zakupionego sprzętu - marzec 2023

• „Laboratoria Przyszłości” – jak wykorzystujemy zakupione w ramach programu pomoce dydaktyczne?

• członkinie kółka fotograficznego "CYK" systematycznie doskonalą swoje umiejętności w zakresie obsługi zakupionych w ramach programu sprzętów. Tym razem efekt ich pracy możemy zobaczyć w sesji zdjęciowej przeprowadzonej w ramach "dnia koloru niebieskiego".
          • W związku z kolejną edycją Dnia Bezpiecznego Internetu członiknie kółka fotograficzngeo w składzie: Natalia Kramek, Zuzanna Piekarz, Paulina Szatan opracowały pytania i przeprowadziły sondę wśród uczniów naszej szkoły. Do produkcji wykorzystano sprzęt zakupinony w ramach programu "Laboratoria Przyszłości": aparat, gimbal, mikrofon.
          • 9 marca naszą szkołę odwiedziła ekipa „Mobilnych Laboratoriów Przyszłości”.

Czym charakteryzują się innowacje technologiczne na miarę XXI wieku? Jak powstaje wydruk 3D? Czym jest sztuczna inteligencja? Do czego służą mikrokontrolery? Tego wszystkiego dowiedzieli się uczniowie klas czwartych i szóstych, którzy uczestniczyli w warsztatach. Edukatorzy przeprowadzili zajęcia w dwóch blokach tematycznych: druk 3D oraz sztuczna inteligencja.

• Relacja z wykorzystania zakupionego sprzętu - kwiecień, maj 2023

• w ramach zajęć plastycznych uczniowie wykorzystują materiały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Pędzle, farby plakatowe, farby temperowe, sztalugi, flamastry do tkanin to materiały, które posłużyły młodym "artystom" do stworzenia ich własnych "dzieł"
          • w klasach 5 i 6 na zajęciach matematyki ucznowie poznawali śwtiat geoemetri przestrzennej wykorzystując gogle VR
          • na zajęciach techniki uczniowie wykorzyustując wkrętaki, młotki  i zestawy techniczne tworzyli konstrukcje z drutu - drzewaka szczęścia. Efekty ich pracy można zobaczyć na poniższej galerii