Sukces naszych uczniów w powiatowym konkursie z języka angielskiego!
Nasi uczniowie osiągnęli znakomity rezultat w XII Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego „Come to Górka”. W rywalizacji, która rozegrała się 7 lutego 2025r. w ZS nr 1 w Kraśniku, wzięło udział 14 szkół z naszego regionu.
Nasi reprezentanci, tj. Natalia Kramek, Adam Kaspruś i Wiktor Porębski, pracując w 3-sobowej drużynie, wykazali się ogromnym zaangażowaniem oraz wiedzą. Konkurs składał się z różnych kategorii pytań, które obejmowały nie tylko słownictwo i zasady gramatyczne, ale także wiedzę z różnych dziedzin życia dotyczącą krajów anglojęzycznych. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością zagadnień związanych np. ze sportem, muzyką, filmem, literaturą oraz historią.
Z dumą informujemy, że nasi uczniowie wśród 14 drużyn zajęli II miejsce, co jest wspaniałym osiągnięciem i świadczy o ich sumiennej pracy oraz determinacji. To wyróżnienie mobilizuje nas do dalszej pracy nad rozwijaniem u naszych wychowanków kompetencji językowych oraz poszerzaniem wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Zapewne sprzyjają temu zajęcia realizowane w ramach projektów: „Wspieramy kreatywność”, „Edukacja na start” oraz „Wsparcie języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Terpentynie”.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie się do tego konkursu. Jesteśmy dumni z ich osiągnięć i z niecierpliwością czekamy na ich kolejne sukcesy!
art. Jadwiga Kramek
- Stróża
- Terpentyna
- Szkoła Podstawowa nr 6