TWÓRCZOŚĆ UCZNIOWSKA

POETYCKO

Twórczość Oliwii, uczennicy gimnazjum, laureatki konkursu literackiego

GAZETKA SZKOLNA AD-REM

gazetka_CZERWIEC 2012

gazetka_CZERWIEC 2015

TWÓRCZOŚĆ PLASTYCZNA

PREZENTACJE MULTIMEDIALNE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

WIELCY MISTRZOWIE SPORTU

NIEBEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ HENRYKA SIENKIEWICZA

PRACE UCZNIÓW

„W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH”- Metaplan

„Angielski to mus, niemiecki twój plus”

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klas 8 uczestniczyli w innowacji z języka niemieckiego „Angielski to mus, niemiecki twój plus”. Celem ogólnym innowacji było rozwijanie sprawności mówienia i rozumienia ze słuchu z języka niemieckiego przy wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnej, zainteresowanie nauką języka niemieckiego oraz rozbudzenie świadomości kulturowej. Uczniowie wykorzystywali autentyczne filmy (filmiki, wirtualne wycieczki – zwiedzanie miasta, spoty reklamowe, wywiady ipt.) niemieckojęzyczne, co dawało niecodzienne możliwości aktywizujące i zachęcające uczniów do pracy. Założeniem innowacji było również postawienie ucznia „z drugiej strony kamery”, czyli odgrywanie wybranych scenek, dialogów, krótkich wystąpień, prezentacji multimedialnych i pomocy naukowych. Oto najciekawsze wyniki ich pracy:

Miasto warte zobaczenia

Mini słownik niemiecko-polski