SUKCESY SPORTOWE

SUKCESY 2019/2020

05. 12. 2019 roku w Wilkołazie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w szachach klas VII -VIII. W zawodach udział wzięła drużyna ze szkoły podstawowej w Terpentynie w składzie:
Jakub Karczewski, Marcel Ciempiel, Krzysztof Gąsiorowski, Amelia Dudek, Bartosz Suchowolak, drużyna zajęła I miejsce.

W mistrzostwach brało udział 7 szkół, z którymi uzyskaliśmy następujące wyniki:
Stróża-Terpentyna 0:4
Księżomierz-Terpentyna 0:4
SSP Kraśnik-Terpentyna 2:2
SP Gościeradów-Terpentyna 1:3
SP3 Kraśnik-Terpentyna 2:2
Wilkołaz-Terpentyna 0,5:3,5
Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Marcel Ciempiel wygrywając wszystkie pojedynki. Opiekunem zespołu jest Krzysztof Zdyb.

art. Krzysztof Zdyb

Zapraszamy do galerii

SUKCESY 2018/2019

Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej – III miejsce uczniów ZPO w Terpentynie

Dnia 20. 03. 2019 w Kraśniku rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców. Zespół Placówek Oświatowych w Terpentynie rozegrał  bardzo dobre zawody zdobywając puchar za III miejsce w powiecie. Chłopcy  ulegli tylko gospodarzom . ZS nr 2 w Kraśniku oraz ZS w Polichnie. Wszystkie zespoły biorące udział w zawodach wykazały się dużymi umiejętnościami i znajomością zasad fair- play.

art. Grzegorz Wisiński

Zapraszamy do galerii

 

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2017/2018 – wielka radość uczniów ZPO w Terpentynie

9 października 2018 roku w Zespole Szkół nr III w Kraśniku, odbyło się uroczyste Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2017/2018. Organizatorem był Zarząd Powiatowy SZS w Kraśniku,  który przygotował i przeprowadził Mistrzostwa Powiatu w różnych kategoriach (Igrzyska dzieci, młodzieży , Licealiada )  sportu szkolnego.  W spotkaniu udział wzięły delegacje szkół ze swoimi nauczycielami, dyrektorami , przedstawiciele starostwa oraz członkowie Zarządu SZS w Kraśniku.
Słowa podziękowania za trud  pracy nauczycieli wychowania fizycznego i  uznania  za osiągnięte wyniki, piękną sportową postawę uczniów  powiatu kraśnickiego, wyraził starosta kraśnicki Pan Andrzej Maj.  Następnie członkowie Zarządu  przeczytali sprawozdania  z realizacji Kalendarza Imprez Sportowych. Najbardziej oczekiwaną chwilą było wręczenie pucharów i dyplomów  najlepszym sportowcom rejonu kraśnickiego.  Potem  był czas dla fotoreportera – upamiętnienie tego dnia, błyszczących pucharów w dłoniach zwycięzców, słodki poczęstunek i do zobaczenia  na kolejnych rozgrywkach sportowych.
My w klasyfikacji!!! 
Wśród szkół podstawowych, już po raz kolejny  MIEJSCE I w klasyfikacji generalnej zdobyli uczniowie naszej szkoły podstawowej  ze  103 pkt.  Uczniowie gimnazjum w  klasyfikacji generalnej, uplasowali się na MIEJSCU III z 64 pkt.
Łącznie w różnych kategoriach  uczniowie ZPO w Terpentynie  zdobyli 5 pucharów.

art. Grzegorz Wisiński

MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH IGRZYSKA MŁODZIEŻY w roku szkolnym 2018/2019

Drużyna chłopców składająca się z uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Terpentynie wywalczyła III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 1.10.2018 r. przy Zespole Szkół nr 5 w Kraśniku. Zawody były reprezentowane przez trzynaście szkół z terenu powiatu kraśnickiego. Mistrzostwa zakończyły się sukcesem dla uczniów z ZPO w Terpentynie gdyż osiągnęli bardzo dobry wynik ulegając tylko Zespołowi Szkół nr 2 Kraśnik i Zespołowi Szkół w Wilkołazie.

art. Grzegorz Wisiński

SUKCESY 2016/2017

Wysokie noty w Powiatowym Współzawodnictwie Sportowym Szkół za rok szkolny 2015/2016

W dniu 4 października 2016 roku odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2015/2016. Organizatorem imprezy był Zarząd Powiatowego SZS z przewodniczącym panem Zbigniewem Gawdzikiem na czele oraz Starosta kraśnicki pan Andrzej Maj. Miło nam poinformować, że wśród szkół podstawowych najlepsza okazała się nasza szkoła, czyli szkoła Podstawowa w Terpentynie. Nasi uczniowie wygrali klasyfikację generalną zdobywając 119 pkt oraz klasyfikacje dziewcząt-69 pkt i chłopców-50 pkt. Nauczycielami prowadzącymi zajęcia są: p. Marta Czarnecka i p. Krzysztof Zdyb. W klasyfikacji generalnej szkół gimnazjalnych Gimnazjum w Terpentynie zajęło 5 miejsce – 59 pkt. Dziewczęta zajęły wysokie III miejsce zdobywając 31 pkt, chłopcy miejsce VII – 28 pkt. Nauczycielami prowadzącymi zajęcia w gimnazjum są: p. Anna Herman i p. Grzegorz Wisiński.

Zapraszamy do galerii

20161004_145558

SUKCESY 2015/2016

Sukces sportowy – Powiatowe Mistrzynie w Halowej Mini Piłce Nożnej Dziewcząt

W dniu 13. 04. 2016 w Hali Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku odbyły się Halowe Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Dziewcząt. Prawo startu miały zespoły, które wcześniej w eliminacjach gminnych, międzygminnych i miejskich uzyskały kwalifikacje. Po losowaniu grup trafiliśmy do grupy B
w której pokonaliśmy Liśnik Mały 3:0 awansując do finału. W finale po emocjonującym meczu pokonaliśmy ZPO nr 2 w Kraśniku 1:0, a bramkę zdobyliśmy na 20 sekund przed końcem meczu.

Udział w zawodach wzięły:

 1. Wojtak Natalia
 2. Wojtak Agnieszka
 3. Sikora Oliwia
 4. Burda Oliwia
 5. Zarzycka Natalia
 6. Polak Dominika
 7. Majerek Aleksandra
 8. Mikita Edyta
 9. Grudzińska Weronika
 10. Dudek Aleksandra

Opiekun drużyny: Krzysztof Zdyb

DSCF4695 DSCF4696

Tenis ziemny – sukcesy uczniów

Kolejny duży sukces zanotowali Nasi tenisiści podczas Ogólnopolskich Zawodów z cyklu Tenis 10 ,który odbył w hali ZS nr.3 w Kraśniku.
W kategorii pomarańczowej bezkonkurencyjne były dwie Nasze czołowe zawodniczki które okazały się najlepsze wśród szesnastki zawodników i zawodniczek którzy przybyli na zwody z różnych miast (chłopcy i dziewczynki grali razem w kategorii do lat 9). W finale spotkały się Wiktoria Stefańczak i Angelika Soból ,które rozegrały bardzo emocjonujący mecz. O wyrównanej i dramatycznej walce dwóch koleżanek niech świadczy to że przez cały czas tego spotkania prowadziła nieznacznie Wiktoria by w końcówce minimalnie ulec Angelice. Trzecie miejsce ex aequo wraz z Mileną Zając z Jarosławia , zajął również Nasz zawodnik Dawid Nowak.
Natomiast w kategorii zielonej wystąpiło 12 dziewczynek i 10 chłopców.
Życiowy sukces w tej kategorii wśród chłopców odniósł również zawodnik UTKS-u Karol Zarzycki który najpierw wygrał swoją grupę ,a potem w grach w systemie pucharowym dotarł aż do finału gdzie minimalnie uległ Kubie Ukalskiemu z Returnu Zamość którego wcześniej dosyć wyraźnie pokonał w rozgrywkach grupowych. Na usprawiedliwienie tej nieznacznej porażki dodać trzeba że był to pierwszy występ Karola w finale w tak mocno obsadzonym turnieju i do tego ze starszymi o rok kolegami.
Trzecie miejsce ex aequo zajęli Oskar Połeć z Lublina i Bartek Błądek z Zamościa.
Natomiast kategorię zieloną dziewczynek wygrała Anna Michałowska z Zamościa przed Hanną Szczotka z Jarosławia.
Trzecie miejsce ex aequo zajęły nasze zawodniczki Angelika Soból i Wiktoria Małys – dla której to jest również życiowy sukces w tak mocnym turnieju .O dużym talencie Wiktorii niech świadczy fakt że dopiero co minął rok jak po raz pierwszy wzięła rakietę tenisową do rąk.

11 zawodników wystartowało w drugi dzień zawodów w kategorii czerwonej (rocznik 2007 i młodsi) w Dzierzkowicach.
I w tej kategorii wiekowej mamy bardzo dobrych zawodników ,
którzy stanęli do rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z Lublina , Rzeszowa i innych miast regionu lubelskiego i podkarpackiego.
Klub Nasz reprezentowali:
– Kuba Kalisz który ambitnie walczył do końca i odniósł sukces w turnieju pocieszenia.
-Oliwier Mochol był trzeci ex aequo z Oliwią Sybicką z Kolbuszowej
-Mateusz Oszust zrobił swoje i wygrał cały turniej pokonując w finale Szymona Balaka z Lublina.

Zapraszamy do galerii

 

 

Powiatowe Igrzyska w badmintonie

W dniach 29 i 30 października 2015 r. w naszej szkole odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w badmintonie.

Zawody rozgrywane były oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców.

Kolejność dziewcząt:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Terpentynie:

 1. Sikora Oliwia
 2. Mikita Edyta
 3. Markowska Agnieszka

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Księżomierzu

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kraśniku

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Bobach

Kolejność chłopców:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Księżomierzu

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Bobach

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Terpentynie

 1. Ciempiel Krystian
 2. Ciempiel Marcel
 3. Rostek Daniel

IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 w Kraśniku

Zwycięskie zespoły będą reprezentować powiat kraśnicki na zawodach rejonowych, które również odbędą się w naszej szkole w dn. 13.11.2015r.

W dniach 3 i 4 listopada 2015 r. odbywała się natomiast Powiatowa Gimnazjada w badmintonie. W kategorii dziewcząt:

I miejsce – Gimnazjum nr 2 w Kraśniku

II miejsce – Gimnazjum w Urzędowie

III miejsce – Gimnazjum w Terpentynie:

 1. Mikita Dominika
 2. Gąsiorowska Julia
 3. Gąsiorowska Emilia

IV miejsce – Gimnazjum w Księżomierzu

Wśród chłopców:

I miejsce – Gimnazjum w Terpentynie:

 1. Niezgoda Daniel
 2. Wójtowicz Michał
 3. Piekarz Bartłomiej

II miejsce – Gimnazjum w Urzędowie

III miejsce – Gimnazjum w Księżomierzu

IV miejsce – Gimnazjum nr 1 w Kraśniku

Zwycięskie zespoły będą reprezentować nasz powiat na zawodach rejonowych dn. 16.11.2015r. w Bystrzycy Starej. Oprócz naszego powiatu rywalizować będą ekipy z powiatów: lubelskiego, janowskiego i biłgorajskiego.

Zapraszamy do galerii

 

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Szkół Gimnazjalnych

Dnia 27. 10. 15r.w Gimnazjum w Terpentynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Powiat Kraśnik reprezentowali uczniowie z dziesięciu szkół gimnazjalnych. W zawodach uczestniczyli uczniowie z następujących gmin: Dzierzkowice, Gościeradów, Miasto Kraśnik, Trzydnik Duży, Szastarka, gmina Kraśnik, Annopol, Urzędów.

Udział wzięło 34 dziewcząt i 37 chłopców. Uczniowie wykazywali duże umiejętności i zaangażowanie podczas gry. Do rozgrywek rejonowych zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Dziewczęta:

 1. Hyjek Katarzyna – Gimnazjum w Wólce Gościeradowskiej
 2. Pałys Karolina – Gimnazjum w Wólce Gościeradowskiej
 3. Mazur Emilia – Gimnazjum w Wólce Gościeradowskiej
 4. Mikita Dominika – Gimnazjum w Terpentynie
 5. Stachyra Aleksandra – Gimnazjum w Stróży
 6. Gąsiorowska Julia – Gimnazjum w Terpentynie

Chłopcy:

 1. Błaszczyk Rafał – Gimnazjum w Stróży
 2. Madras Mikołaj – PG Kraśnik Nr 2
 3. Krusiński Kacper – PG Kraśnik Nr 1
 4. Niezgoda Daniel – Gimnazjum w Terpentynie
 5. Kudrelek Mateusz – Gimnazjum w Blinowie
 6. Ożóg Paweł – Gimnazjum w Trzydniku Dużym

Zapraszamy do galerii

DSCF4099

SUKCESY SPORTOWE – I PÓŁROCZE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Szkoła Podstawowa
1. Sztafetowe biegi przełajowe – III miejsce – dziewczęta
2. Indywidualny tenis stołowy – I miejsce – Kacper Krusiński, II – miejsce Julia Gąsiorowska, III miejsce Daniel Niezgoda
3. Badminton – II miejsce – chłopcy, III miejsce – dziewczęta
4. Szachy – II miejsce – chłopcy
5. Drużynowy tenis stołowy – II miejsce – dziewczęta kl. IV, III miejsce – chłopcy kl. IV, II miejsce – dziewczęta kl. V-VI, III miejsce – chłopcy kl. V-VI
6. Mini-siatkówka – III miejsce dziewczęta kl. VI
Szkoła podstawowa zajmuje I miejsce we współzawodnictwie powiatowym.
Gimnazjum
1. Indywidualny tenis stołowy – I miejsce w zawodach powiatowych i rejonowych – Monika Zdyb, II miejsce w zawodach powiatowych – Szymon Kowalski, III miejsce w zawodach powiatowych – Michał Zdyb
2. Badminton – I miejsce w zawodach powiatowych i rejonowych oraz V miejsce w finałach wojewódzkich – chłopcy, I miejsce w zawodach powiatowych i III miejsce w zawodach rejonowych – dziewczęta
3. Tenis stołowy drużynowy – I miejsce w zawodach powiatowych i rejonowych – dziewczęta, II miejsce w zawodach powiatowych i rejonowych – chłopcy
Gimnazjum zajmuje II miejsce we współzawodnictwie powiatowym.

TENISISTKA STOŁOWA – MONIKA ZDYB W CZOŁÓWCE KADETEK W POLSCE
15 i 16 grudnia 2012 r. w Luboniu pod Poznaniem został rozegrany II Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny w tenisie stołowym kadetów. W zawodach tych, co się nie zdarzyło wcześniej, Kraśnik miał dwie reprezentantki. Jedną z nich była Monika Zdyb, uczennica naszego Gimnazjum, reprezentująca Ludowy Uczniowski Klub Sportowy działający przy Gimnazjum w Stróży. Ta młoda tenisistka zaliczyła doskonały występ w tych zawodach, ostatecznie zajęła 9 miejsce w gronie 40 najlepszych kadetek w Polsce. Niewątpliwie jest to historyczny sukces, gdyż nigdy wcześniej zawodniczka z Kraśnika nie była w dziesiątce na zawodach tej rangi. W przypadku Moniki ma ona już zapewniony start w następnych zawodach ogólnopolskich.
Informacja: Krzysztof Zdyb
Bardzo się cieszymy z wyniku Moniki. Robi ogromne postępy. Brawo! Szkoda tylko, że ta świetna zawodniczka nie reprezentuje naszego Gimnazjum.

 

I OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY KADETÓW I KADETEK
W dniach 27-29 października 2012 roku w Limanowej (koło Krakowa) odbył się I Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetów i Kadetek. Miło nam poinformować, że nasze województwo, obok koleżanki z Lublina, reprezentowała uczennica naszego gimnazjum Monika Zdyb, która zajęła bardzo wysokie 16 miejsce.
Prawo startu na tym turnieju miało 40 zawodniczek wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich, a następnie makroregionalnych. Wynik Moniki jest najlepszy od prawie 30 lat. Poprzez świetną grę zapewniła sobie udział w II OTK, który odbędzie się w grudniu w Poznaniu.

DZIEWCZĘTA Z GIMNAZJUM W TERPENTYNIE NAJLEPSZE W GIMNAZJADZIE WOJEWÓDZKIEJ
W dniu 22 lutego 2012 roku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Tenisie Stołowym Szkół Gimnazjalnych w Szczebrzeszynie.
Uczennice Gimnazjum w Terpentynie zdobyły złoty medal i puchar Mistrzostw Województwa. W pięknym stylu wygrały 3 mecze, a w finale pokonały zawodniczki z Ryk z wynikiem 3:2. Uczennice wystąpiły w składzie Monika Zdyb, Dominika Rzęsa i Klaudia Rachoń.
Do zawodów przygotował je pan Krzysztof Zdyb – instruktor tenisa stołowego.

ZŁOTO DLA ZPO W 2011 ROKU
W dniu 14 lutego 2011 roku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych w Kocudzy. Uczennice Szkoły Podstawowej w Terpentynie zdobyły złoty medal i puchar Mistrzostw Województwa. W pięknym stylu pokonały wszystkie zawodniczki biorące udział w finałach. Uczennice wystąpiły w składzie Monika Zdyb i Klaudia Rachoń. Do zawodów przygotował je pan Krzysztof Zdyb.
16 lutego 2011 roku rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa w Tenisie Stołowym Gimnazjum w Chełmie. Uczennice Dominika Rzęsa i Wioleta Wojtaszek, przygotowane przez pana Grzegorza Wisińskiego, po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu przegrały z drużyną z Bełżyc 3:2 i straciły szansę walki o medale. Ostatecznie zajęły 5 miejsce w Mistrzostwach.

SUKCESY SPORTOWE W II SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Szkoła Podstawowa

 • I miejsce w zawodach powiatowych i rejonowych oraz V miejsce w finałach wojewódzkich w badmintonie – dziewczęta: Monika Zdyb, Klaudia Rachoń, Alicja Markowska
 • I miejsce w zawodach powiatowych i rejonowych w tenisie stołowym – Monika Zdyb
 • II miejsce w zawodach powiatowych i rejonowych w tenisie stołowym – Klaudia Rachoń
 • I miejsce w zawodach powiatowych w Drużynowym Tenisie Stołowym – dziewczęta: Monika Zdyb, Klaudia Rachoń
 • II miejsce w zawodach powiatowych w mini piłce siatkowej – dziewczęta „czwórki”
 • III miejsce w zawodach powiatowych w badmintonie – chłopcy

W klasyfikacji generalnej szkoła podstawowa zajmuje I miejsce w powiecie.
 

Gimnazjum

 • I miejsce w zawodach powiatowych i rejonowych oraz IV miejsce w finałach wojewódzkich – Dominika Rzęsa, Wioleta Wojtaszek, Małgorzata Kwiatek
 • II miejsce w zawodach powiatowych, I miejsce w zawodach rejonowych oraz V miejsce w finałach wojewódzkich – Karol Bis, Daniel Polak, Patryk Rzęsa
 • II miejsce w zawodach powiatowych i IV miejsce w rejonowych w tenisie stołowym – Dominika rzęsa
 • IV miejsce w zawodach powiatowych w tenisie stołowym – Wioleta Wojtaszek
 • IV miejsce w zawodach powiatowych w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt
 • III miejsce w zawodach powiatowych w halowej piłce nożnej chłopców

W klasyfikacji generalnej gimnazjum zajmuje III miejsce w powiecie.

Weekendowe sukcesy sportowe uczniów ZPO w Terpentynie pod okiem trenerki Anny Sydo-Filipczak

23 kwietnia odbyły się w Kocudzy Drużynowe Mistrzostwa Województwa Żaków w Tenisie Stołowym z udziałem zawodników ULKS „Dzierzkowice”. W tej kategorii wiekowej rywalizują klasy IV i młodsi. Nasi reprezentanci stanęli na wysokości zadania i zarówno dziewczęta jak i chłopcy znaleźli się w strefie medalowej. Chłopcy w składzie: Marcel Ciempiel, Dominik Cielepała pokonując takie drużyny jak KS Sygnał Lublin, AZS UMCS Lublin oraz LUKS Fala Piotrawin wywalczyli Wicemistrzostwo Województwa, natomiast dziewczęta w składzie: Amelia Dudek, Agnieszka Wojtak, Patrycja Sikora    w drodze na podium pokonały drużyny: UKS Topspin 51 Lublin, LUKS Fala Piotrawin oraz UKS Żaczek Fajsławice zdobywając ostatecznie brązowy medal.

Następnego dnia Ci sami zawodnicy walczyli w Łucce w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa i również odnotowali udane występy. Indywidualnie Marcel, Amelka i Agnieszka zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8. W grze podwójnej chłopcy (Ciempiel, Cielepała) ponownie zajęli II miejsce, a dziewczęta (Dudek, Wojtak) III miejsce.  W grze mieszanej najlepiej spisał się Marcel Ciempiel, który grając w parze z Agata Lipską (MKS Lewart Lubartów) dołożył brązowy medal, natomiast Amelka Dudek w parze z Markiem Gumiennikiem (ULKS Spartakus Dzwola) uplasowała się na V miejscu. Warto nadmienić, że w sobotę drużynę stanowili zawodnicy z tego samego klubu, natomiast w niedzielę można było dobierać zawodników w grach podwójnych i mieszanych dowolnie. Dlatego tym bardziej cieszy sukces zwłaszcza w grach podwójnych, gdzie nasi zawodnicy i zawodniczki pokonali wyżej rozstawiane pary.

30 kwietnia w Zamościu odbyły się eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski. W kategorii żaków dużym sukcesem może pochwalić się Marcel Ciempiel, który zajął I miejsce i tym samym awansował na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Międzyzdrojach na początku czerwca. Wśród dziewcząt wysoka trzecią lokatę zajęła Amelka Dudek.

14 maja w Rykach rozegrano Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa Skrzatów w tenisie stołowym. W tej najmłodszej kategorii wiekowej, w której rywalizują uczniowie pierwszych i drugich klas szkół podstawowych świetnie spisały się zawodniczki ULKS „Dzierzkowice” przywożąc z sobotnich zawodów aż trzy medale. W turnieju indywidualnym tytuł Wicemistrzyni Województwa wywalczyła Patrycja Sikora,  natomiast w grze podwójnej, grając w parze z Aleksandrą Gołębiowską (SKTS „Dwójka Kraśnik”) wywalczyły złoto. Dużą niespodzianką było zdobycie srebrnego medalu w grze drużynowej, gdzie dziewczynki z naszego klubu w składzie: Patrycja Sikora, Milena Cielepała, Weronika Gołoś pokonały bardziej doświadczone zawodniczki, ulegając po ambitnej walce jedynie drużynie gospodarzy w finale.

W dniach 4-5 czerwca odbyły się w Międzyzdrojach Mistrzostwa Polski Żaków w Tenisie Stołowym. Klub ULKS „Dzierzkowice” reprezentował Marcel Ciempiel. Był to jego debiut na zawodach tak dużej rangi, ale nie przeszkodziło mu to w pokazaniu walecznej postawy i dobrego poziomu gry. Zabrakło jedynie nieco doświadczenia w końcówkach meczy. Ostatecznie Marcel zajął 49 miejsce na 64 startujących zawodników, jednak już samu udział w najbardziej prestiżowym turnieju w tej kategorii wiekowej bardzo cieszy i dobrze rokuje na przyszłość.

(art.Anna Sydo-Filipczak)

Zapraszamy do galerii

7