SUKCESY PRZEDMIOTOWE

Sukcesy uczniów rok szkolny 2021/2022

Poetycki sukces !!!

41 Powiatowy Mały Konkurs Recytatorski

IX Edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „Kalejdoskop w Reju”

Sukces uczniów ZPO w Terpentynie w Konkursie Poezji Religijnej pod hasłem ,,Tu Cię spotykam….”

Sukcesy uczniów rok szkolny 2020/2021

Wyniki Polskiego Finału WRO 2021-sukces w Olimpiadzie Robotycznej uczniów ZPO w Terpentynie

Sukces Filipa Żelisko z klasy 5a ucznia ZPO w Terpentynie w konkursie plastycznym „EKO – kartkę na Święta Wielkanocne”.

5 maja 2021 roku Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla wręczył dyplomy i upominki uczestnikom konkursu na najciekawszą „EKO – kartkę na Święta Wielkanocne”.
Do konkursu, w którym trzeba było własnoręcznie wykonać kartkę świąteczną nawiązującą do Świąt Wielkanocnych, w której odpady wtórne stanowiły zdecydowaną większość użytych materiałów, przystąpiło ponad 160 uczniów w trzech kategoriach wiekowych. Uczeń naszej szkoły Filip Żelisko zdobył wyróżnienie w etapie powiatowym w kategorii II: szkoły podstawowe klasy V-VIII.

Serdecznie gratulujemy!

art. Małgorzata Adamczyk

Sukcesy uczniów rok szkolny 2019/2020

Wyróżnienie dla Adama Kasprusia w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Zapobiegajmy pożarom”

W wyniku eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ Zapobiegajmy pożarom” uczeń klasy III „a”  Adam Kaspruś za pomysłowe i artystyczne wykonanie pracy plastycznej otrzymał wyróżnienie w II grupie wiekowej – szkoły podstawowe, klasy I – III. Praca została zakwalifikowana do etapu centralnego.  Gratulujemy wyróżnienia i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Sukces Karola Zarzyckiego w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Zapobiegajmy pożarom”.

W dniu 20 lutego 2020 r. Komisja ds. Młodzieży Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lublinie dokonała oceny prac plastycznych wyłonionych w wyniku eliminacji powiatowych w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ Zapobiegajmy pożarom”. Do etapu wojewódzkiego wpłynęło 239 prac, wykonanych różnorodną techniką, w tym praca ucznia ZPO w Terpentynie. Uczeń naszej szkoły Karol Zarzycki, wykonał pracę pod kierunkiem pani Małgorzaty Adamczyk, otrzymał za nią wyróżnienie w etapie wojewódzkim w IV grupie wiekowej – szkoły podstawowe, klasy VII – VIII. Praca została zakwalifikowana do etapu centralnego.  Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!

art. Małgorzata Adamczyk

Turniej Wiedzy Pożarniczej 2020-awans do etapu powiatowego

W dniu 11 marca 2020 r. odbył się w Zespole Placówek Oświatowych im. Batalionów Chłopskich w Terpentynie etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięło w nim udział 16 z 20 uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych:

I grupa wiekowa:

Sikora Patrycja, Skoczylas Oliwia, Skoczylas Julia, Młynik Bartosz, Zarzycka Gabriela, Dobrowolska Karolina, Chmiel Jakub, Łojek Kacper, Firlej Jagoda, Maciąg Gabriela.

II grupa wiekowa:

Dudek Amelia, Rachoń Bartosz, Zapalski Kacper, Kilian Katarzyna, Młynik Natalia, Wojtaszek Mikołaj, Czarnota Paulina, Cielepała Dominik, Mazurek Bartosz, Zawół Bartłomiej.

Podczas etapu gminnego wszyscy uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Na podstawie testu i dogrywki jury pod przewodnictwem Pana Jacka Zdenickiego – Prezesa OSP Dzierzkowice Rynek wyłoniło laureatów etapu gminnego OTWP.

I grupa wiekowa:

 1. Sikora Patrycja
 2. Dobrowolska Karolina
 3. Młynik Bartosz

II grupa wiekowa:

 1. Młynik Natalia
 2. Zapalski Kacper
 3. Dudek Amelia

Wyżej wymienieni uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez samorząd gminny.

Do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” awansowało po dwoje pierwszych uczestników z każdej grupy wiekowej. Etap powiatowy odbędzie się w późniejszym terminie z powodu sytuacji epidemiologicznej.

Uczniów do konkursu przygotowywali nauczyciele: pani Iwona Młynik i pan Jacek Zdenicki.

II miejsce Kingi Frankiewicz z ZPO w Terpentynie w Powiatowym konkursie historycznym „Jagiellonowie”

03.03. 2020 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. W. Jagiełły w Urzędowie, odbył się powiatowy konkurs historyczny o tematyce związanej z panowaniem dynastii Jagiellonów.  Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Frankiewicz- uczennica klasy 7 (opiekun : Anna Kilian) oraz Szymon Małys uczeń klasy 6 (opiekun: Jacek Zdenicki). Kinga zajęła II miejsce i tym samym w „bitwie na wiedzę” o Jagiellonach pokonała 25 innych uczniów. Uczestnikom konkursu  Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla wręczył dyplomy oraz  nagrody. Szkoła w Urzędowie przyjęła nas bardzo gościnnie. Nie zabrakło także atrakcji. W czasie oczekiwania na wyniki konkursu odbyliśmy pod przewodnictwem dyrekcji szkoły spacer po Rynku Urzędowa. Mieliśmy również okazję zobaczyć znajdujące się  w Gminnym Ośrodku Kultury obserwatorium astronomiczne. Naprawdę było warto!

art. Anna Kilian

Sukces uczennic z ZPO w Terpentynie – II Powiatowy Turniej Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

3 marca 2020 roku uczennice klasy 7a Paulina Czarnota, Katarzyna Kilian oraz Agata Michota brały udział wraz z uczniami dziesięciu innych szkół  podstawowych z terenu powiatu kraśnickiego w II Powiatowym Turnieju Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, którego organizatorem byli nauczyciele języka niemieckiego z Zespołu Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku. Celem turnieju było rozbudzenie ciekawości i otwartości wobec kultury krajów niemieckojęzycznych oraz motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy i znajomości języka niemieckiego. Nasze uczennice jako drużyna zajęły III miejsce, co jest ogromnym sukcesem z uwagi na fakt, że dziewczyny uczą się języka niemieckiego od niedawna. Trud włożony w przygotowania do turnieju zaowocował a nauki dziewczyny miały nie mało, ponieważ zadania turniejowe obejmowały znajomość wiedzy z zakresu geografii, historii i kultury czterech krajów niemieckojęzycznych. Uczestniczkom przyszło się zmierzyć z pięćdziesięcioma pytaniami o różnym stopniu trudności oraz presją szybko upływającego czasu, gdyż na udzielenie odpowiedzi na pytanie przeznaczono tylko 10 sekund. Były oczywiście również mniej stresujące sytuacje w przerwie przed ogłoszeniem wyników, takie jak smaczny poczęstunek, niemieckojęzyczny występ muzyczny uczniów liceum, spacer po szkole czy choćby sympatyczna atmosfera podczas całego turnieju i oczywiście nagrody rzeczowe. Po odniesionym sukcesie nasze uczennice nabrały ochoty na pierwsze miejsce w przyszłym roku, czego im oczywiście życzymy.

art. Monika Staroch

Zapraszamy do galerii

„Water Tigers” z ZPO w Terpentynie na Półfinale Międzynarodowego Konkursu First Lego League Polska-Węgry

W sobotę 1 lutego 2020r. w Kraśniku odbył się Półfinał Międzynarodowego Konkursu First Lego League Polska – Węgry . Drużyna naszej szkoły „Water Tigers” zakwalifikowała się do ćwierćfinału i przegrała z najlepszą drużyną węgierską ET Crowed, która wygrała cały konkurs. Naszej drużynie w składzie: Oliwia i Julia Skoczylas, Patrycja Sikora, Krzysztof Gąsiorowski, Daniel Zagrodzki, Amelia Dudek, Paweł Ciastek, Jakub Majdański, Aleksandra Dudek  i Mikołaj Wojtaszek towarzyszyła absolwentka naszej szkoły Oliwia Sikora. Drużynie dopingowała pani dyrektor Anna Kazanowska i uczniowie klasy VIII b: Katarzyna Burda, Joanna Resztak, Piotr Piekarz i Dawid Rzęsa.

art. Monika Tracz-Cebula, Grzegorz Michałowski

Zapraszamy do galerii

III. w Polsce Wschodniej Turniej First Lego League – zwycięstwo uczniów z ZPO w Terpentynie

W dniu 14.12.2019 roku drużyna naszej szkoły o nazwie Water Tigers w składzie: Grzegorz Markowski, Patrycja Sikora, Julia i Oliwia Skoczylas, Paweł Ciastek, Amelia Dudek, Krzysztof Gąsiorowski, Daniel Zagrodzki, Aleksandra Dudek i Mikołaj Wojtaszek wzięła udział w III. w Polsce Wschodniej Turnieju First Lego League w Karczmiskach.

Konkurs obejmował następujące kategorie: Teamwork, Research, Robot Design i Robot Game. Leader drużyny (Krzysztof) poprowadził robota, a przy stole towarzyszył mu Mikołaj. Konkurs zakończył się o 14:15 rozdaniem nagród. Nasza drużyna zakwalifikowała się do półfinału, który odbędzie się w styczniu 2020 r.

Zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Paca Robota i Projekt Robota oraz drugie miejsce w kategorii Prezentacja Badawcza i Praca Grupowa!

art. Grzegorz Michałowski

Zapraszamy do galerii

Sukcesy uczniów rok szkolny 2018/2019

Wspaniały sukces ucznia ZPO w Terpentynie – Karola Zarzyckiego !!!

18 maja 2019 roku w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego „ Mazowsze” w Otrębusach k/Warszawy odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom Ogólnopolskiego  Konkursu Plastycznego „ Zapobiegajmy Pożarom” na etapu centralnego. Uczeń Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie Karol Zarzycki wykonał pracę plastyczną pod kierunkiem pani Małgorzaty Adamczyk zatytułowaną „ Na ratunek”, która z sukcesem przeszła kolejne eliminacje: gminne, powiatowe, wojewódzkie i centralne.
Do Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej wpłynęło 350 prac konkursowych z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego. Karol Zarzycki zajął III miejsce na szczeblu centralnym w grupie wiekowej: klasy IV – VI szkoły podstawowej. Serdecznie gratulujemy sukcesu !!!

art. Małgorzata Adamczyk

Zapraszamy do galerii

Nasi adepci „królowej nauk” w konkursie matematycznym w Zespole Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku

Od kilku już lat wiosną w Zespole Szkół nr 2 w Kraśniku organizowany jest Konkurs Matematyczny „Kalejdoskop w Reju”. Tegoroczna ósma edycja, która odbyła się 25. kwietnia, zgromadziła wyjątkowo liczne grono młodych pasjonatów cyfr, figur i wszelakich równań. Wśród 135 uczestników nie zabrakło również reprezentantów naszej szkoły.
W matematyczne szranki stanęły gimnazjalistki: Zuzanna Bis, Natalia Latos i Edyta Lenart. Dziewczyny  w ciągu 90 minut musiały rozwiązać 24 zadania.  Dzielnie zmagały się z pułapkami procentów, potęg i tajemniczych niewiadomych. Choć poza podium, to osiągnęły wysokie wyniki, świadczące o ich niewątpliwych umiejętnościach matematycznych. Zasłużyły na gratulacje i uznanie!

Powiatowy Konkurs Geograficzny „Mapa bez tajemnic” w Z.S. Nr 2 im. M. Reja w Kraśniku – udział uczniów z ZPO w Terpentynie

W dniu 19 marca 2019r. odbył się etap finałowy VI Powiatowego Konkursu Geograficznego „Mapa bez tajemnic”. Konkurs zorganizowany był przez Zespół Szkół Nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku. Uczestniczyli w nim uczniowie klas III gimnazjum oraz VII i VIII szkół podstawowych z okolicznych placówek położonych w granicach 3 powiatów: kraśnickiego (m.in. Kraśnik, Terpentyna, Stróża), opolskiego (Józefów n. Wisłą) i janowskiego (Batorz).
Podstawowym celem konkursu jest popularyzacja i rozbudzanie zainteresowania geografią, przedmiotem ważnym, często wybieranym w szkołach średnich na egzaminie maturalnym.
Znaczący sukces w konkursie odniósł uczeń klasy III b Gimnazjum w Terpentynie – Bartłomiej Borowski, zdobywca I miejsca. Chłopiec wykazał się doskonałą wiedzą geograficzną, znajomością map tematycznych i umiejętnością pracy z nimi. Zostawił w pokonanym polu ponad 30 konkurentów, wyłonionych wcześniej podczas eliminacji szkolnych. Jego trud został doceniony przez sponsorów konkursu w postaci głównej nagrody konkursu jaką był tablet.
Brawa i gratulacje dla Bartłomieja !!!

art. Stanisław Cieślik

Zapraszamy do galerii

Uczniowie ZPO w Terpentynie na eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Kraśniku

25 marca 2019 roku we wtorek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2019 oraz uczestniczyli w przyznaniu nagród w konkursie plastycznym o tematyce pożarniczej „Zapobiegamy Pożarom 2018„.
Uczniowie najpierw musieli przejść eliminacje szkolne oraz gminne pod opieką pani Małgorzaty Adamczyk, pani Iwony Młynik oraz pana Jacka Zdenickiego.
Turniej Wiedzy Pożarniczej wymagał od uczniów ogromnej wiedzy o tematyce pożarniczej. Testy na etapie powiatowym co roku są innego rodzaju i niestety są niepowtarzalne 🙂
Prace plastyczne również co roku muszą być wykonane na wyższym poziomie 🙂
Oprócz potyczek wiedzowych z zakresu pożarnictwa w Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraśniku uczniowie mogli na własne oczy obejrzeć eksponaty w Izbie Tradycji Pożarniczych w Kraśniku oraz byli świadkami pokazu gaszenia pożaru przez dzielnych strażaków.

Emocji było dużo, nie tylko związanych z pożarem, ale również z otrzymanych dyplomów i nagród z rąk Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku mł. bryg. Tomasza Michalczyka oraz Wicestarosty Kraśnickiego Karola Rychlewskiego.

W konkursie wiedzy szkołę naszą reprezentowali:

Bartosz Młynik klasa IV
Katarzyna Kilian klasa VI
Amelia Dudek klasa VII
Oliwia Sikora klasa III gimnazjum

W konkursie plastycznym nasi uczniowie otrzymali wysokie noty:

Lena Michalec klasa I – III miejsca
Karol Zarzycki klasa VI – I miejsce
Amelia Dudek klasa VII – III miejsce

Praca Karola dostała wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim, a także zakwalifikowała się
na szczebel ogólnopolski.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

art. Iwona Młynik

Zapraszamy do galerii

Mistrzostwa Powiatowe w Szachach w Wilkołazie

21 listopada 2018 roku w Wilkołazie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Szachy. W zawodach brało udział 7 Szkół Podstawowych: SP 3 Kraśnik, SP 6 Kraśnik, Społeczna Kraśnik, SP Wilkołaz, SP Gościeradów, SP Stróża i SP Terpentyna. Wśród tak licznego grona nasza szkoła okazała się najlepsza zdobywając tytuł Mistrza Powiatu.
Wygraliśmy 4 mecze a 2 zremisowaliśmy:
Terpentyna – Stróża 3:1, Terpentyna – Społeczna Kraśnik 3:1, Terpentyna – SP 3 Kraśnik 2:2, Terpentyna – Gościeradów 3:1, Terpentyna-SP 6 Kraśnik 3:1, Terpentyna-Wilkołaz 2:2.

Szkołę pod opieką Krzysztofa Zdyba reprezentowali:

Angelika Soból

Bartek Iskra

Jakub Majdański

Mateusz Oszust

Gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy.

art. Krzysztof Zdyb

Weronika i Julka z ZPO w Terpentynie na Festiwalu “Inna-Brovary 2018” na Ukrainie

Uczennice klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Terpentynie: Julia Kurdziel i Weronika Grudzińska zostały wybrane, aby reprezentować Polskę na Międzynarodowym Charytatywnym Festiwalu “Inna-Brovary 2018” na Ukrainie.
Kiedy po długiej, ale emocjonującej drodze dojechaliśmy na miejsce, organizatorzy serdecznie nas przywitali. Kolejnego dnia po przyjeździe na Ukrainę zwiedzaliśmy Kijów. Byliśmy w słynnej średniowiecznej cerkwi. Zwiedzaliśmy podziemne pieczary, w których byli pochowani mnisi, uznawani w religii prawosławnej za świętych.
Trzeciego dnia całą grupą udaliśmy się na oficjalne rozpoczęcie festiwalu. Na scenie zaprezentowali się ubiegłoroczni zwycięscy festiwalu w 3 kategoriach: tanecznej, wokalnej i instrumentalnej. Po oficjalnej części rozpoczęły się przesłuchania. Poziom był bardzo wysoki, mieliśmy okazję posłuchać muzyki innych kultur. Artyści śpiewali profesjonalnie, na mistrzowskim poziomie i mogliśmy wiele się od nich nauczyć .
Wieczorem dostaliśmy informację, kto z Polski zaśpiewa na gali. Wśród wybranych znaleźli się: Julia Kurdziel, Julia Chmielarska i Kinga Wołoszyn. Zaśpiewanie na Gali nie świadczyło jeszcze o wygranej. Dopiero po wszystkich występach ogłoszono werdykt. Zwycięstwo stało się udziałem Julii Kurdziel i Weroniki Grudzińskiej, które „wyśpiewały” pierwsze miejsca.
Festiwal był cudownym doświadczeniem, panowała wspaniała  atmosfera. Jednak najważniejsza była idea przyświecająca festiwalowi: “Pomoc osobom walczącym z nowotworem”.

art. J. Kurdziel i W. Grudzińska

Zapraszamy do galerii

Poetyckie klimaty…Konkurs Edwarda Stachury 2018 w Annopolu

Jak co roku od kilku już lat nasi uczniowie z powodzeniem uczestniczą w organizowanym przez Centrum Kultury w Annopolu Konkursie Recytatorskim „Śladami Edwarda Stachury”. W tegorocznej edycji, która odbyła się 19.10. 2018 roku naszą szkołę reprezentowało 7 młodych adeptów sztuki słowa. Konkursowe jury szczególnie doceniło zaangażowanie i interpretację trojga z nich:
wyróżnienia otrzymały Natalia Rachoń – kl.VIII, Aleksandra Dudek – kl.VII, natomiast Kingę Bernat z kl. III gimnazjum nagrodzono III miejscem. Trudna, bardzo emocjonalna twórczość Stachury stawia przed recytatorami nie lada wyzwanie, toteż wszyscy uczestnicy zasługują na uznanie i gratulacje.

Sukcesy uczniów rok szkolny 2017/2018

VIII Edycja Alertu Ekologiczno – Zdrowotnego ,,Środowisko Ponad Wszystko”

W dniu 14. 06. 2018 roku w auli Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku odbyło się uroczyste podsumowanie
I etapu Powiatowego Programu Edukacji Ekologicznej 2017/2018. Program realizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku przy współpracy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kraśniku.
W ramach Programu podsumowano działania podejmowane przez placówki szkolno – wychowawcze z terenu powiatu kraśnickiego.
Ogłoszono wyniki VIII edycji Powiatowego Alertu Ekologiczno – Zdrowotnego i konkursu fotograficznego o tematyce ekologicznej pod hasłem ,, Dzikie jest piękne”. W tegorocznej edycji Alertu uczestniczyło 17 placówek. Nasza szkoła zajęła II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych, natomiast uczennica klasy II b gimnazjum Julia Romanowska zajęła I miejsce w konkursie na kalendarz z autorskimi zdjęciami  fotograficznymi.
Z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy prelekcji na temat zanieczyszczenia powietrza na skutek niskiej emisji. Imprezę uświetnił występ muzyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy.

art. Helena Łata

Zapraszamy do galerii

Sukces na etapie powiatowym uczniów z ZPO w Terpentynie w BRD

10. 05. 2018 roku  w Kraśniku odbyły się powiatowy etap eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Wśród 70 uczestników z całego powiatu nasi uczniowie uplasowali się w czołówce stawki zajmując trzecie miejsce (Gimnazjum) i pierwsze miejsce (Szkoła Podstawowa).

W turnieju udział wzięli:

Szkoła Podstawowa:

 1. Gąsiorowski Krzysztof
 2. Ciastek Paweł
 3. Dudek Amelia
 4. Wojtak Agnieszka

Gimnazjum:

 1. Cichoń Sebastian
 2. Rostek Daniel
 3. Marszałek Jakub
 4. Kulpa Marcel

Szczególne gratulacje kierujemy do uczniów Szkoły Podstawowej, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.
Etap wojewódzki odbędzie się 24. 05. 2018 roku w Opolu Lubelskim.
Trzymamy kciuki!!!

art. Grzegorz Michałowski

Krajoznawcy z ZPO na XIV Powiatowym Sejmiku Krajoznawczym

W dniu 26 kwietnia 2018 r. odbył się XIV Powiatowy Sejmik Krajoznawczy organizowany pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kraśniku. Zespół Placówek Oświatowych w Terpentynie reprezentowało ośmioro uczniów pod opieką pana Jacka Zdenickiego, zrzeszonych w Szkolnym Kole Krajoznawczo-Turystycznym „JAZ”. W czasie sejmiku uczniowie wcielali się w role przewodników opowiadając o historii, kulturze i zabytkach  zwiedzanych miejsc i miejscowości. Sejmik rozpoczął się na molo nad Zalewem Kraśnickim w miejscu styku trzech gmin: Miasta Kraśnik, Gminy Dzierzkowice i Gminy Kraśnik. Następnie uczestnicy sejmiku udali się do Kraśnika, gdzie zwiedzili kościół pw. Wniebowzięcia NMP, rynek starego miasta z pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz kościół rektoralny Świętego Ducha. Kolejnymi etapami sejmiku były cegielnia w Słodkowie (założona w latach czterdziestych XX wieku) oraz ścieżka przyrodnicza „Mosty” z pomnikiem powstańców styczniowych. Z tragicznymi losami mieszkańców naszego powiatu uczniowie zapoznali się na cmentarzu w Karpiówce. Młodzież po przejściu od źródeł rzeki Wyżnicy do kaplicy wotywnej pw. Trójcy Przenajświętszej w Stróży udała się do miejscowej szkoły. Na miejscu uczniowie przystąpili do krzyżówki sprawdzającej wiedzę zdobytą na sejmiku. Po obiedzie nastąpiło uroczyste podsumowanie XIV Powiatowego Sejmiku Krajoznawczego i XIX Powiatowego Konkursu Krajoznawczego. „Czy znasz swój region” oraz wręczenie nagród i dyplomów przez starostę kraśnickiego pana Andrzeja Maja.

Uczennice naszej szkoły uzyskały bardzo dobre wyniki.

W krzyżówce Wiktoria Stefańczak i Angelika Soból zajęły II miejsce w kat. szkół podstawowych.

W Powiatowym Konkursie Krajoznawczym:

Kategoria gimnazjum:

Magdalena Wrześniewska (kl.3b) – IV miejsce

Karolina Błazikowska (kl.3b) – VII miejsce

Kategoria szkoła podstawowa:

Wiktoria Stefańczak (kl.5) – VIII miejsce

Angelika Soból (kl.5) – IX miejsce

art. Jacek Zdenicki

SUKCES OLIWII Z KLASY II b GIMNAZJUM

26 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Kraśniku odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia V edycji Powiatowego Konkursu Twórczości Literackiej „ Pisać każdy może…”. Brały w nim udział dwie uczennice naszego gimnazjum: ubiegłoroczna laureatka konkursu – Monika Magdziak oraz
Oliwia Wójcicka, która w tym roku okazała się autorką najlepszych wierszy i otrzymała I miejsce w kategorii „Poezja” za piękną twórczość „ poruszającą problematykę etyczną, egzystencjalną, religijną”. Jury konkursowe w uzasadnieniu swego wyboru podkreślało dojrzałość myśli i wyszukaną prostotę formy młodej poetki, która w epoce internetowej bylejakości języka przywraca wiarę w sztukę słowa. Obu uczestniczkom gratulujemy!

http://www.1lo.krasnik.pl/index.php/1306-rozstrzygniecie-konkursu-literackiego-dla-gimnazjalistow

art. Ewa Hałabiś

Wojewódzki konkurs First Lego Leage

W sobotę 13 stycznia trzynastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w 1. wojewódzkim konkursie First Lego Leage.
Leader grupy – Krzysztof Gąsiorowski i Mikołaj Wojtaszek wraz z kolegami z klasy VI a i VI b: Danielem Zagrodzkim, Kacprem Zapalskim, Kacprem Kwiatkiem, Bartoszem Rachoniem, Jakubem Majdańskim, Dominikiem Cielepałą i koleżankami: Amelią Dudek, Aleksandrą Głodkowską, Natalią Latos i Oliwią Sikorą zdobyli III. miejsce w kategorii Robot Game. Chłopcy trzykrotnie podchodzili do stołu, sterując robotem, który miał za zadanie wykonać  wybrane misje. Oceniane ponadto były : prezentacja projektu badawczego, współpraca w drużynie, konstrukcja i oprogramowanie robota.
Zawody trwały od 8:30 do 18:30 i wzięło w nich udział 12 drużyn z całego województwa.

art. Grzegorz Michałowski, Monika Tracz-Cebula

Zapraszamy do galerii

Recytatorskie laury

27 października 20 17roku w Domu Kultury w Annopolu ponad trzydziestu recytatorów prezentowało swe umiejętności deklamatorskie, uczestnicząc w Konkursie Recytatorskim twórczości Edwarda Stachury. Wśród zwycięzców znalazły się uczennice naszej szkoły pod opieką pani Ewy Hałabiś.
Pierwsze miejsce zdobyła Alicja Płecha (kl.II gimnazjum), zaś drugie – Natalia Rachoń ( kl.VII). Egzystencjalna twórczość Steda jest nie lada wyzwaniem dla nastoletniego czytelnika, toteż wysokie noty naszych uczennic szczególnie cieszą, bo świadczą o ich interpretacyjnej dojrzałości i wysokiej kulturze żywego słowa.

art. Ewa Hałabiś

Sukcesy uczniów rok szkolny 2014/2015

Sukcesy uczniów ZPO w Terpentynie BRD

Zapraszamy do galerii

Zobacz video

Łezka na trzy

Sukcesy uczniów rok szkolny 2015/2016

 Laureat naszej szkoły w Diecezjalnym Konkursie Literacko – Plastycznym
„Światowe Dni Młodzieży – Dzieło Świętego Jana Pawła II”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Diecezjalnym konkursie literacko- plastycznym o św. Janie Pawle II ,, Światowe Dni Młodzieży- dzieło Jana Pawła II”. Zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Siedliszczu.
Na konkurs wpłynęło 320 prac z 26 szkół Archidiecezji Lubelskiej. Ogromnym wyróżnieniem dla naszej szkoły jest zdobycie tytułu laureata przez Karolinę Tomczyk z klasy IVa. Karolina wykonała pracę plastyczną w kategorii klas IV- VI pt. ,, Światowe Dni Młodzieży w oczach dziecka”. 15 grudnia bieżącego roku w Domu Kultury w Siedliszczu odebrała nagrodę książkową. Serdecznie gratulujemy. (art. A. Sałata)

Zapraszamy do galerii

IV KONKURS DIECEZJALNY O TEMATYCE BOŻONARODZENIOWEJ

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV konkursie diecezjalnym  na najpiękniejszą szopkę, kartkę lub ozdobę świąteczną o tematyce bożonarodzeniowej.

Podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się dn. 8.01.2016r. w Zespole Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach, aż 5 uczniów z naszej szkoły otrzymało dyplomy i nagrody książkowe.

W kategorii ozdoba wisząca:

Szymon Rachoń – kl. I b gimnazjum –II miejsce

W kategorii ozdoba stojąca:

Natalia Kowalska – kl. I b gimnazjum – wyróżnienie

W kategorii kartka bożonarodzeniowa:

Paulina Knieja – kl. III szkoły podstawowej – I miejsce

Alicja Kłos – kl. III b gimnazjum – II miejsce

Lura Sekutowska – III a gimnazjum – III miejsce

Uczniowie przygotowali pracę pod opieką pani Urszuli Płechy oraz ks. Marcina Flasińskiego.(art. U.Płecha)

Zapraszamy do galerii

XII REGIONALNY KONKURS INFORMATYCZNY

„DZIEŃ BEZPIECZNEGO KOMPUTERA” W LUBLINIE

Uczniowie naszej szkoły pierwszy raz wzięli udział w Regionalnym Konkursie Informatycznym dotyczącym bezpiecznego korzystania z komputera i internetu. Najpierw odbyły się eliminacje szkolne, w wyniku których trzech uczniów z klasy IIa Gimnazjum: Kamila Bis, Kacper Krasnowski, Szczepan Tłuścik zakwalifikowali się do etapu regionalnego. Tuż przed feriami 12 lutego 2016 roku odbył się etap regionalny konkursu, w Lublinie w Zespole Szkół Energetycznych im.prof.K.Drewnowskiego.
Kamila Bis zdobyła wyróżnienie, z czego się bardzo cieszymy i gratulujemy naszej uczennicy.

Zapraszamy do galerii

III Konkurs Twórczości Literackiej

18 marca 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 w Kraśniku odbyło się rozstrzygnięcie
III Konkursu Twórczości Literackiej „ Pisać każdy może…”. W rywalizacji prozatorsko – poetyckiej udział wzięło 39 gimnazjalistów z całego powiatu. Gimnazjum w Terpentynie reprezentowało czworo uczniów : Karolina Firlej i Patryk Knieja z kl.IIa oraz Alicja Kłos i Natalia Kwiatkowska z kl. IIIb. Wszyscy młodzi adepci pióra, w uznaniu dla ich artystycznych dokonań, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książkowe upominki.

Wśród zwycięzców znalazła się Alicja Kłos, która otrzymała wyróżnienie za opowieść o intrygującym tytule „11”. Organizatorzy, doceniając pomysłowość i twórczą aktywność młodzieży, podkreślili, że wśród współczesnej kultury obrazkowej są oni chlubnymi wyjątkami. Finałową uroczystość uatrakcyjnił wzruszający wokalno – poetycki występ licealistów poświęcony żołnierzom wyklętym.

art. Ewa Hałabiś

górka g

35 Mały Konkurs Recytatorski – etap gminny oraz powiatowy uczniów ZPO w Terpentynie

26 kwietnia 2016 r. w świetlicy Szkoły Podstawowej w Terpentynie odbyły się szkolne eliminacje XXXV Małego Konkursu Recytatorskiego.  W konkursie wzięło udział 45 uczniów z klas I-VI. Do etapu gminnego komisja w składzie Renata Siudym, Urszula Muszelska i Teresa Wróbel wybrała 20 najpiękniej recytujących uczestników.

 5 maja 2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach odbył się gminny etap XXXV Małego Konkursu Recytatorskiego. Jury oceniało  występy w dwóch kategoriach wiekowych, przyznając w każdej z nich po dwie nominacje.
W młodszej grupie uczniów z klas I – III najlepiej recytowali:

Grzegorz Markowski kl Ia –  wiersz Agnieszki Frączek „Całuski i buziaczki”
Angelika Soból kl III – utwór „Dzień Dobry, Królu Zygmuncie”  Wandy Chotomskiej

Wśród starszych recytatorów nominacje zdobyły:

Amelia Dudek kl IV – wiersz Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu”
Natalia Zarzycka –  fragment „Przygód Tomka Sawyer’a” Marka Twaina

Jury przyznało również 6 wyróżnień:

Alicja Dudek oraz Gabriela Zarzycka – filia w Dzierzkowicach Woli
Szymon Rycerz, Zuzanna Dudek, Oliwia Skoczylas i Natalia Rachoń z ZPO w Terpentynie

Wszyscy uczestnicy eliminacji gminnych za swój trud otrzymali książki i dyplomy.

            12 maja 2016 r. najlepsi recytatorzy z powiatu kraśnickiego przyjechali do Dzierzkowic, by wziąć udział w eliminacjach do finału Małego Konkursu Recytatorskiego. Do rywalizacji przystąpiło 16 uczniów klas I – III i 21 z klas IV – VI. Jury postanowiło przyznać cztery nominacje – po dwie w każdej kategorii wiekowej. Wśród młodszych recytatorów uznanie jurorów zdobyli Grzegorz Markowski ze Szkoły Podstawowej w Terpentynie oraz Ida Klimek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku za „Balladę o uprzejmym rycerzu” Wiery Badalskiej. W kategorii uczniów klas IV – VI nominacje wyrecytowały Julia Igras z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szastarce za utwór „Zawsze Ja!” Jutty Richter i Gabriela Stanisławek ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Kraśniku za wiersz „Zielony pies” Melanii Kapelusz. Wszyscy uczestnicy pięknie przygotowali swoje recytacje i zostali nagrodzeni ciekawymi książkami i dyplomami. Gratulujemy i życzymy powodzenia w Lublinie.

(art. Jadwiga Komorowska)

DSC02806

Sukces w konkursie BRD uczniów ZPO
w Terpentynie na etapie powiatowym oraz wojewódzkim

Dnia 12 maja 2016 roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie wzięli udział w eliminacjach powiatowych do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięło udział 70 uczniów z 20 szkół podstawowych i gimnazjum z terenu powiatu kraśnickiego. Nasi uczniowie wyróżnili się na tle pozostałych zajmując najwyższe miejsca.

Uczniowie gimnazjum zajęli II miejsce w swojej kategorii wiekowej ustępując jedynie drużynie ze szkoły w Urzędowie.

Nasi uczniowie ze szkoły podstawowej byli bezkonkurencyjni zajmując
I miejsce  wśród dziesięciu pozostałych drużyn. Tym samym zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego tegorocznego turnieju.

Etap wojewódzki 39 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym odbył się 10 maja 2016 roku w zespole szkół w Zalesiu (pow. bielski ziemski). W etapie wojewódzkim wzięło udział 80 uczniów z 20 najlepszych drużyn w województwie.

Drużyny rywalizowały ze sobą w pięciu konkurencjach:

 1. test wiedzy
 2. test skrzyżowań
 3. test sprawnościowy na torze z przeszkodami
 4. test praktyczny na miasteczku rowerowym

 Nasza drużyna uplasowała się na dziesiątym miejscu dokładnie w połowie stawki. Na tle drużyny wyróżnił się Daniel Rostek, który indywidualnie zajął drugie i trzecie miejsce w testach sprawnościowych na torze z przeszkodami i na miasteczku.

Skład zwycięskich drużyn:

Szkoła podstawowa – Natalia Wojtak, Martyna Firlej, Daniel Rostek
Gimnazjum – Michał Wojtowicz, Sebastian Cichoń, Bartosz Mikołajewicz

Gratulujemy!!!

(art. Grzegorz Michałowski)

Zapraszamy do galerii

IMG_7508

Sukcesy-uczniów-ZPO-w-Terpentynie-BRD..

II miejsce w powiatowym konkursie „Jestem bezpieczny”

W dniu 24 maja 2016 r. Szkoła Podstawowa w Terpentynie na drodze eliminacji gminnych wzięła udział w etapie powiatowym konkursu „Jestem bezpieczny”. Rywalizowało ze sobą 8 szkół z powiatu kraśnickiego. Drużyna z Terpentyny pod opieką pani Anny Kaspruś w składzie: klasa IV: Amelia Dudek, Natalia Młynik, klasa V: Julia Kurdziel, Weronika Pąk, klasa VI: Oliwia Sikora, Zuzanna Bis prezentowały wysoki poziom. Drużyny na początek rozwiązywały testy wiedzy, a następnie prezentowano 2 minutową scenkę o bezpieczeństwie, gdzie należało spełnić różne kryteria. Wszyscy uczestnicy konkursu świetnie czuli się na Komendzie Policji w Kraśniku. I miejsce zdobyła szkoła z Rzeczycy Ziemiańskiej i serdecznie im gratulujemy, nasza szkoła zajęła mocne II miejsce, bo zdobyliśmy tylko o 1 punkt mniej niż zwycięzcy.

Zapraszamy do galerii

WOJEWÓDZKI KONCERT LAUREATÓW 35 MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

2 czerwca 2016 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbył się Wojewódzki Koncert Laureatów Jubileuszowego 35. Małego Konkursu Recytatorskiego. Komisja po wysłuchaniu 55 recytatorów w kategorii klas I-III przyznała 3 nagrody i wyróżnienia. Naszą gminę i powiat reprezentował uczeń kl. Ia SP w Terpentynie – Grzegorz Markowski  (wych. E. Nowicka ), który zdobył  wysoką lokatę – II nagrodę w województwie. Otrzymał piękny dyplom oraz nagrodę książkową i pendrive’a. Cieszymy się z sukcesu Grzegorza i serdecznie gratulujemy zdobytej nagrody.

20160602_095652 (1)

(art. E. Nowicka)

FINAŁ FESTIWALU DZIECIĘCEJ RADOŚCI ,,RYMY, RYTMY I RYSUNKI”- etap powiatowy

31 maja 2016 r. w  Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku nastąpił powiatowy finał
Festiwalu ,,Rymy, rytmy i rysunki”.
W kategorii teatralnej najlepiej wypadły grupy teatralne z ZPO  w Terpentynie reprezentowane przez uczniów kl. Ia z wych. E. Nowicką  w scence  pt.  ,,Straszne żaby” oraz uczniów kl. Ib z wych. E. Gołofit w scence pt .,,Świat Bajek”. Było to dla nas ogromne wyróżnienie, gdyż dwie grupy teatralne reprezentujące naszą gminę Dzierzkowice zdobyły główne nagrody Burmistrza Kraśnika – piękne statuetki oraz książki dla każdego małego aktora. Gratulujemy!

                                                                                              (art. E. Nowicka)

Gminny Konkurs Ortograficzny
„Mistrz Ortografii”

Dnia 3 czerwca 2016 roku został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną . Gospodarzem konkursu była szkoła w Terpentynie, a zaproszenie do udziału przyjęli uczniowie z paniami ze szkoły w Ludmiłówce i w Wyżnicy. W konkursie wzięło udział 10 dzieci. W miłej, jednak stresującej atmosferze uczestnicy napisali dyktando i uzupełnili przygotowane zadania. Zwycięzcami zostali uczniowie, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce.
Tegorocznym Mistrzem Ortografii w naszej gminie zostali:

I miejsce Kilian Katarzyna SP w Terpentynie

II miejsce Gregorek Daniel SP w Terpentynie

III miejsce Wiktoria Stefańczak w Terpentynie

Opiekunem zwycięzców była pani Jadwiga Komorowska.
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz piękne nagrody książkowe, a ich panie podziękowania.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a zwycięzcom GRATULUJEMY wiedzy w dziedzinie ortografii.

art. Jadwiga Komorowska