Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy – ludzi o wielkich, dobrych sercach, którzy chcą pomagać innym.
To święto wszystkich, którzy bezinteresownie czynią dobro i sprawiają, że świat staje się piękniejszy, a potrzebujący pomocy – szczęśliwi.
Z tej okazji członkowie Szkolnego Wolontariatu przygotowali plakaty ukazujące znaczenie pracy wolontariuszy oraz podkreślili znaczenie tego dnia i rozwiesili je na szkolnym korytarzu oraz świetlicy szkolnej!
Pamiętajmy, że Mikołajem może być każdy z nas, wystarczą do tego dobre chęci i wielkie serce.
W tym dniu i nie tylko zachęcamy Was do czynienia dobrych uczynków na rzecz drugiego człowieka!

art. Monika Gągolewska

Czekoladowy Autobus w ZPO Terpentyna

25 listopada uczniowie klas I-III przenieśli się do magicznego świata czekolady biorąc udział w warsztatach Czekoladowego Autobusu. Tego dnia każde dziecko mogło się poczuć jak prawdziwy Master Chef. Wszyscy byli ubrani w specjalne czapeczki i fartuszki. Na początku prowadząca warsztaty zapoznała dzieci z historią czekolady, opowiadała skąd się bierze czekolada. Następnie była degustacja trzech rodzajów czekolady. Do zajęć wykorzystywano zdrową czekoladę o zawartości 85% kakao. Każde dziecko przy pomocy foremki wykonało swoją czekoladkę. Na zakończenie wręczono każdemu dziecku dyplom Mistrza Czekolady oraz rozdano przygotowane kartoniki, w których dzieci zabrały ze sobą przygotowane słodkości. Zajęcia były bardzo przyjemne, a przede wszystkim bardzo słodkie.

art. Ewa Nowicka

Wioska Świętego Mikołaja – wycieczka szkolna

W dniu 29.11.22 r. nasi uczniowie z klasy 3a, 3b i 3c odwiedzili najbardziej bajkowe miejsce na mapie Bałtowa!
Wioska Świętego Mikołaja jest cała rozświetlona kolorowymi światełkami! Nie tylko można spotkać tu Świętego Mikołaja, ale także przenieść się do czarodziejskiej Krainy Lodu. Zwiedzaliśmy tajemnicze, lodowe korytarze, trafiliśmy w sam środek bajki ze znanymi bohaterami – Elzą i Olafem. Następnie w kinie oglądaliśmy rodzinną komedię przygodową „Epoka lodowcowa: Mamucia Gwiazdka”. Losy trzech niezwykłych bohaterów – Sida, Manny’ego oraz Diego!
Przygotowywaliśmy świąteczne pierniczki z pomocą Pani Śnieżynki! Gotowe pierniczki zabraliśmy do domu!
Odwiedziliśmy dinozaury w JuraParku i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia!
Spacerowaliśmy dolną częścią Zwierzyńca i spotkaliśmy jego mieszkańców! Mieszkają tu kózki, jelenie, różne okazy pięknych ptaków i inne ciekawe zwierzątka!
Końcowym punktem wycieczki była cudownie bajeczna, oświetlona Karuzela Wiedeńska!
Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną!

art. Monika Gągolewska

Relacja z wykorzystania zakupionego sprzętu – listopad 2022

„Laboratoria Przyszłości” – jak wykorzystujemy zakupione w ramach programu pomoce dydaktyczne?

• Klasa 2a wykorzystując aplikację Robobloq próbowała swoich sił w programowaniu robota Q- Scout. Ileż było radości podczas wprawiania robota w ruch, śledzenia jego samodzielnej jazdy wzdłuż zaznaczonej linii. Wielką frajdę sprawiał dzieciom wykorzystywany czujnik ultradźwiękowy, który wykrywał znajdujące się przed nim przeszkody i z łatwością je omijał. Wszyscy z niecierpliwością oczekują na kolejne zajęcia z robotyki
  • Pędzle, farby plakatowe, pistolety do kleju na gorąco to pomoce mocno przez uczniów eksploatowane na zajęciach plastyki. Tym razem:
    • uczniowie klasy 5a malowali Smutne i wesołe parasole.
    • uczniowie klasy 6a budowali makiety średniowiecznych budowli
    • uczniowie klasy 4b i 7a w ramach kultywowania tradycji bożonarodzeniowych wykonywali ozdoby choinkowe z masy porcelanowej czy też materiałów ekologicznych
  • W ramach kółka fotograficznego jego członkinie pozowały kolejne sprzęty zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Tym razem uczyły się obsługiwać aparatu na statywie wraz z profesjonalnym oświetleniem. Nabyta wiedzę i doświadczenie wykorzystały podczas szkolnej imprezy andrzejkowej, gdzie niemal jak w profesjonalnym studiu wykonywały sesje zdjęciową.

Efekty ich pracy można znaleźć TUTAJ

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś zawsze jest z nami. Każdy z nas ma swoją ulubioną maskotkę. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego tego dnia pluszaki towarzyszyły uczniom w szkole. Było milusińsko 🙂

« Starsze wpisy