WYDARZENIA SPORTOWE

 

Rok szkolny 2020/2021

Harmonogram korzystania z sali gimnastycznej w ZPO
w Terpentynie   2020/2

Rok szkolny 2019/2020

 

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2018/2019

3 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Kraśniku odbyło się uroczyste Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Kraśnickiego.
Głównymi organizatorami był: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Kraśniku, Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Szkoła Podstawowa nr 5 w Kraśniku. Spotkanie odbyło się z udziałem  delegacji szkół z całego Powiatu Kraśnickiego .

  IGRZYSKA DZIECI i MŁODZIEŻY

W ramach Igrzysk Dzieci startowało 740 uczniów (354 dziewcząt oraz 386 chłopców), z 34 Szkół Podstawowych natomiast w Igrzyskach Młodzieży wystartowało 853 uczniów (395 dziewcząt oraz 458 chłopców) z 28 Szkół  z terenu Powiatu Kraśnickiego.
Szkoła Podstawowa w Terpentynie  tym razem zdobywa dwa drugie miejsca w ogólnej klasyfikacji PSZS w Kraśniku w kategorii DZIECI i MŁODZIEŻY.
Gratulujemy wyników!

art. Grzegorz Wisiński

Zapraszamy do galerii

Rok szkolny 2018/2019

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2017/2018 – wielka radość uczniów ZPO w Terpentynie

9 października 2018 roku w Zespole Szkół nr III w Kraśniku, odbyło się uroczyste Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2017/2018. Organizatorem był Zarząd Powiatowy SZS w Kraśniku,  który przygotował i przeprowadził Mistrzostwa Powiatu w różnych kategoriach (Igrzyska dzieci, młodzieży , Licealiada )  sportu szkolnego.  W spotkaniu udział wzięły delegacje szkół ze swoimi nauczycielami, dyrektorami , przedstawiciele starostwa oraz członkowie Zarządu SZS w Kraśniku.
Słowa podziękowania za trud  pracy nauczycieli wychowania fizycznego i  uznania  za osiągnięte wyniki, piękną sportową postawę uczniów  powiatu kraśnickiego, wyraził starosta kraśnicki Pan Andrzej Maj.  Następnie członkowie Zarządu  przeczytali sprawozdania  z realizacji Kalendarza Imprez Sportowych. Najbardziej oczekiwaną chwilą było wręczenie pucharów i dyplomów  najlepszym sportowcom rejonu kraśnickiego.  Potem  był czas dla fotoreportera – upamiętnienie tego dnia, błyszczących pucharów w dłoniach zwycięzców, słodki poczęstunek i do zobaczenia  na kolejnych rozgrywkach sportowych.
My w klasyfikacji!!! 
Wśród szkół podstawowych, już po raz kolejny  MIEJSCE I w klasyfikacji generalnej zdobyli uczniowie naszej szkoły podstawowej  ze  103 pkt.  Uczniowie gimnazjum w  klasyfikacji generalnej, uplasowali się na MIEJSCU III z 64 pkt.
Łącznie w różnych kategoriach  uczniowie ZPO w Terpentynie  zdobyli 5 pucharów.

art. Grzegorz Wisiński

 

 

MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH IGRZYSKA MŁODZIEŻY w roku szkolnym 2018/2019

Drużyna chłopców składająca się z uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Terpentynie wywalczyła III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 1.10.2018 r. przy Zespole Szkół nr 5 w Kraśniku. Zawody były reprezentowane przez trzynaście szkół z terenu powiatu kraśnickiego. Mistrzostwa zakończyły się sukcesem dla uczniów z ZPO w Terpentynie gdyż osiągnęli bardzo dobry wynik ulegając tylko Zespołowi Szkół nr 2 Kraśnik i Zespołowi Szkół w Wilkołazie.

art. Grzegorz Wisiński

 

XIX TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Dnia 7 grudnia na sali gimnastycznej odbyły się mikołajkowe zawody w tenisa stołowego. Turniej, jak co roku zorganizowany był przez ULKS Dzierzkowice z pomocą ZPO w Terpentynie. Na wstępie pani dyrektor ZPO, Wój Gminy Dzierzkowice oraz Zarząd ULKS powitali wszystkich 155 uczestników i życzyli wytrwałości. Każdy uczestnik turnieju otrzymał paczkę od świętego Mikołaja dofinansowaną przez OPS Dzierzkowice. Dla wyróżniających się były dyplomy, a dla najlepszych puchary. Atmosfera była miła i mikołajkowa 😉

Zapraszamy do galerii