Przedszkole – grupa starszaków

Rok szkolny 2021/2022(wych. Elżbieta Gołofit- grupa 0a oraz wych. Anna Andrzejczuk-grupa 0b)

Co ciekawego wydarzyło się u Pszczółek w grupie 0 b?- część 6

* 6 maja byliśmy na zajęciach bibliotecznych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dzierzkowicach.
* 7 maja swoje urodziny obchodził Bartosz, a 30 maja urodzinki obchodziła Małgosia – były życzenia, odśpiewane tradycyjne ,,Sto lat’’, pamiątkowe dyplomiki, baloniki oraz cukiereczki.
* 18 maja odbyła się wycieczka do Wronowa– znajduje się tam pracownia szkła artystycznego Studio Glass.
* 25 maja odbyło się spotkanie przedszkolaków ze  strażakami z OSP w Dzierzkowicach Rynku.
* 26 maja braliśmy udział we wspólnym przedszkolnym śpiewaniu piosenki pt. ,, Jesteś mamo skarbem mym’’ – dedykowanej wszystkim mamom z racji ich święta.
* Zgodnie z tematyką zajęć wykonujemy prace plastyczno- techniczne, które zamieszczamy na przedszkolnej gazetce.

art. Anna Andrzejczuk

Zapraszamy do galerii

Co ciekawego wydarzyło się u Pszczółek w grupie 0 b?- część 5

*5 marca swoje urodziny obchodziła Hania – były życzenia, odśpiewane tradycyjne ,, Sto lat’’, pamiątkowy dyplomik, balonik oraz cukiereczki.
*7 marca z okazji Święta Dziewczynek byliśmy w CKiP w Kraśniku, gdzie wspólnie z grupą O a obejrzeliśmy film pt. ,, Potworna rodzinka 2’’.
*9 marca gościliśmy instruktora z ,, Drużyny Kangura’’, który przeprowadził w naszej grupie krótkie zajęcia pokazowe z wykorzystaniem piłek.
*18 marca obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki solidaryzując się w ten sposób z osobami z Zespołem Downa.
*21 marca żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę biorąc udział w barwnym przedszkolnym pochodzie.
*28 marca Jasio obchodził swoje urodziny – były życzenia, odśpiewane tradycyjne ,, Sto lat’’, pamiątkowy dyplomik, balonik oraz cukiereczki.
*Zgodnie z tematyką zajęć wykonujemy prace plastyczno- techniczne, które zamieszczamy na przedszkolnej gazetce.

art. Anna Andrzejczuk

Zapraszamy do galerii

Co ciekawego wydarzyło się u Pszczółek w grupie 0 b?- część 4

*W oczekiwaniu na święta nasza grupa brała udział we wspólnym śpiewaniu ulubionej kolędy. Pięknie zaśpiewaliśmy kolędę pt. ,, Wśród nocnej ciszy’’ (nagranie jest udostępnione na stronie internetowej przedszkola).
*22 grudnia tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbył się w naszej grupie skromny wigilijny poczęstunek połączony ze śpiewaniem kolęd. Dzieci na wigilijny stół przygotowywały własnoręcznie lukrowane pierniczki.
*Wykonaliśmy bożonarodzeniowe szopki oraz laurki ze świątecznymi życzeniami dla najbliższych.
*Zgodnie z tematyką zajęć wykonujemy prace plastyczno- techniczne, które zamieszczamy na przedszkolnej gazetce.
*15 stycznia swoje urodziny obchodził Emil– były życzenia, odśpiewane tradycyjne ,, Sto lat’’, pamiątkowy dyplomik, balonik oraz cukiereczki.
*Z okazji Dnia Babci i Dziadka zaśpiewaliśmy wspólnie z innymi przedszkolakami piosenkę pt. ,, Babcia i dziadek’’( nagranie jest udostępnione na stronie internetowej przedszkola) oraz wykonaliśmy upominki dla babć i dziadków – wesołe serduszka ze słodyczami.
*27 stycznia odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy– było głośno, kolorowo i wesoło.
*31 stycznia oglądaliśmy spektakl interaktywny prezentujący fragmenty różnych baśni.

art. Anna Andrzejczuk

Zapraszamy do galerii

Grupa 0a uczciła Dzień Babci i Dziadka życzeniami piosenką i własnoręcznie wykonanymi upominkami.

Choć Babcia z Dziadkiem lubią przesadzać próbując wnukom swoim dogadzać, to kocham ich za to ogromnie i za to, że zawsze są koło mnie,  wtedy gdy ich potrzebuję, Babciu i Dziadku – dziękuję!

VIII Archidiecezjalnym Konkursie Plastycznym „Pan Jezus w oczach dziecka”

W tym roku uczennice z klasy 0a wzięły udział w VIII Archidiecezjalnym Konkursie Plastycznym „Pan Jezus w oczach dziecka”.
Dziewczynki: Luiza Smoczyńska, Laura Sukiennik, Wiktoria Kubiś, Sabina Czerwińska i Antonina Dudek wykonały samodzielnie prace plastyczne.
Trzy z nich przeszły do kolejnego etapu.
Wiktoria Kubiś została laureatką, otrzymując zaszczytne 1 miejsce.
Serdecznie gratuluję sukcesu.

art. Urszula Płecha
Zapraszamy do galerii

Co ciekawego wydarzyło się u Pszczółek w grupie 0 b?- część 3

*25 listopada zorganizowaliśmy w naszej grupie Święto Pluszowego Misia z tej okazji wykonaliśmy papierowe misie, nauczyliśmy się rymowanki oraz piosenki o misiach. Oglądaliśmy też bajki, których bohaterami były misie o różnych imionach.
*30 listopada odbyły się ,, andrzejkowe’’ wróżby połączone z zabawami ruchowymi przy muzyce.
*Chętne dzieci wraz z rodzicami brały udział w wykonaniu bombki przeznaczonej do udekorowania świetlicowej choinki.
*Naszą salę również przystroiliśmy niewielką choineczką.
*6 grudnia gościliśmy Mikołaja, który tradycyjnie przyniósł podarunki.
*Zgodnie z tematyką zajęć wykonujemy prace plastyczno- techniczne, które zamieszczamy na naszej gazetce.
*7 grudnia swoje urodzinki obchodził Szymuś– były życzenia, odśpiewane tradycyjne ,, Sto lat’’, dyplom, balonik oraz cukiereczki .

art. Anna Andrzejczuk

Zapraszamy do galerii

Wizyta Mikołaja w grupie 0a

6 grudnia to jeden z tych dni w roku, na które z niecierpliwością czekają przede wszystkim dzieci. Zgodnie z tradycją właśnie wtedy najmłodsi otrzymują pierwsze świąteczne prezenty. Dzieci z radością oczekiwały na Świętego Mikołaja, który odwiedził ich, porozmawiał z nimi i przyniósł im prezenty. W podziękowaniu zaśpiewały dla niego piękną piosenkę pt. ,,Fantastyczny gość”.

Wróżby andrzejkowe w grupie 0a

Dzieci uwielbiają andrzejkowe wróżby. Są one zapowiedzią spełnienia małych marzeń, roztaczają aurę niepewności i oczekiwania oraz niosą radość. Dzieci uwielbiają robić nowe rzeczy i ciekawe są przyszłości – lubią też poznawać zwyczaje i tradycje. Andrzejki to zatem idealny moment by opowiedzieć im o tym staropolskim zwyczaju. Wszyscy wykazali ogromne zainteresowanie i świetnie się w tym dniu bawili.

Światowy Dzień Misia w grupie 0a

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Czy warto go świętować? Uważam, że zdecydowanie tak. Niewiele rzeczy w dzisiejszym świecie wzrusza, pobudza ciepłe emocje i ma w sobie tyle łagodności i dobra, ile zawiera się w tej prostej zabawce, jaką jest pluszowy miś. Grupa 0a gościła w szkolnej bibliotece gdzie obejrzała prezentacje multimedialną o historii pierwszego misia oraz wystawę książek, których bohaterami są misie. Były zagadki, fragmenty filmów i duża porcja wiadomości o prawdziwych niedźwiadkach, co bardzo dzieciom się podobało. Wykonaliśmy także pracę plastyczno-techniczną pt. ,,Miś” oraz urządziliśmy wiele zabaw muzyczno – ruchowych.

Zapraszamy do galerii

Święto Niepodległości w 0a

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada 2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki wzięły udział w biało-czerwonym marszu niepodległości pod pomnik poległych żołnierzy. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji, a także poznanie historii oraz symboli narodowych naszego kraju. Grupa 0a wspólnie z grupą 0b złożyły wiązanki i zapaliły znicze pod pomnikiem. Tego dnia ,,Kropelki” dokładnie o godz. 11:11 wspólnie z Dyrekcją szkoły w swojej sali odśpiewały nasz hymn, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób czciły rocznicę odzyskania Niepodległości. Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

Zapraszamy do galerii

Przedszkolny Konkurs Recytatorski

Sześcioro chętnych dzieci z grupy 0a wzięło udział w zorganizowanym dla całego przedszkola Konkursie Recytatorskim. Dzieci solidnie przygotowywały się do recytacji wybranych wierszy, by pięknie się zaprezentować na konkursie. Wszystkie występy można obejrzeć na FB Gminnego Przedszkola w Terpentynie.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w grupie 0a

Zorganizowanie ,,Kropelkom” tego święta miało na celu nie tylko przypomnienie kultowych bohaterów literackich, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Często uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw – koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia jak również oswajają dziecięce lęki. W związku z realizacją programu ,,Bajka uczy, bawi i wychowuje” dzieci realizują okazjonalnie różne zadania. Tego dnia były zabawy polegające na rozpoznawaniu bajek na podstawie przeczytanych fragmentów jak i rekwizytów związanych z danym utworem. Były bajki muzyczne, ilustracje, kolorowanki, filmy, zagadki i zabawy ruchowe. Bajeczna zabawa przyniosła wszystkim dużo frajdy.

Zapraszamy do galerii

Co ciekawego wydarzyło się u Pszczółek w grupie 0 b?- część 2

W nawiązaniu do realizowanego przez nas programu czytelniczego odwiedziliśmy Gminną Bibliotekę Publiczną w Dzierzkowicach i uczestniczyliśmy w prowadzonych przez Panią Beatkę zajęciach bibliotecznych- temat zajęć: Jesień w literaturze dziecięcej.
Braliśmy aktywny udział w zbiórce karmy przeznaczonej dla bezdomnych zwierząt, którymi opiekuje się Kraśnickie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom      ,, Tulimy’’.
W chwilach wolnych od nauki bawimy się na macie interaktywnej doskonaląc swoją sprawność ruchową i spostrzegawczość.
Wykonujemy samodzielnie i estetycznie prace plastyczno- techniczne nawiązujące do tematyki zajęć np. makieta lasu, akwarium w pudełku, jesienne drzewo z wykorzystaniem kolorowych piórek, kotylion itd.
W listopadzie w ramach akcji ,, Szkoła pamięta’’ odwiedziliśmy groby żołnierskie na miejscowym cmentarzu zapalając na nich ,,światełko pamięci’’ oraz udaliśmy się w Marszu Niepodległości pod pomnik znajdujący się w Dzierzkowicach, gdzie złożyliśmy wiązanki i zapaliliśmy znicze.
W listopadzie uroczyście obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek – była wspólna zabawa w kostiumach przy muzyce oraz zagadki i rebusy nawiązujące do znanych dzieciom bajek.

art. Anna Andrzejczuk

Zapraszamy do galerii

Klasa 0a pomaga zwierzętom

Grupa 0a włączyła się w organizowaną przez Przedszkole w Terpentynie akcję charytatywną ,,Pomagamy zwierzętom”, która miała na celu kształtowanie postawy odpowiedzialności za zwierzęta. Dzieci bardzo chętnie podjęły to wyzwanie. Uczestnicząc w zajęciach poszerzyły wiedzę o zwierzętach domowych oraz uczestniczyły w forum grupowym ,,Jestem opiekunem i pomagam zwierzętom”. Zbiórka karmy dla psów i kotów zostanie przekazana Kraśnickiemu Stowarzyszeniu Pomocy Zwierzętom ,,Tulimy”

Pierwsze zajęcia w Oa realizowane metodą projektu ,,Jesień”

Podejście projektowe w edukacji przedszkolnej polega na prowadzeniu dzieci przez trzy etapy projektu – stworzenie siatki badawczej, aktywności badawczej dzieci oraz prezentacji zdobytej wiedzy i umiejętności.
Grupa 0a odbyła cykl zajęć w celu dokładnego poznania cech charakterystycznych jesieni, rozwijania potrzeby wnikliwych obserwacji podczas przebywania w naturalnym środowisku oraz kodowania i dekodowania informacji. Dzieci miały szeroki  kontakt z literaturą i muzyką o tematyce jesiennej. Wykonały wiele prac plastyczno-technicznych oraz uczestniczyły w różnych zabawach przyrodniczych, gdzie mogły kreatywnie eksponować nabytą wiedzę i umiejętności.

Urodziny Kingi z grupy 0a

W ten wyjątkowy dzień życzyliśmy Kingusi  dużo zdrówka, radości i spełnienia marzeń. Słychać było gromkie ,,Sto lat” oraz nie obyło się bez tradycyjnych zabaw, dyplomiku urodzinowego i cukierków.

Dzień Chłopaka w grupie 0a

To był prawdziwie świąteczny dzień. Były tradycyjne życzenia, zabawy, sto lat oraz coś słodkiego dla chłopaków. A w prezencie bardzo wyczekiwany wyjazd do kina po tak długim lockdownie na film pt. Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła.  To pogodna, pełna optymizmu opowieść o potomku Wielkiej Stopy, wypełniona niezwykłymi przygodami by ocalić zagrożony rezerwat bardzo nam się podobała.

Co ciekawego słychać u Pszczółek w grupie 0 b?

Nasza grupa nazywa się Pszczółki i liczy 12 osób. Nauczyliśmy się piosenki  pt. ,, Pracowite pszczółki ’’ oraz wykonaliśmy prace plastyczne nawiązujące do nazwy grupy- dziewczynki pokolorowały pszczółkę Maję, a chłopcy postać Gucia.
Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych nie odbyły się planowane wycieczki do lasu i sadu, ale te ekosystemy poznawaliśmy w oparciu o filmy edukacyjne. Później wykonaliśmy prace plastyczno- techniczne związane z lasem i sadem oraz rozpoznawaliśmy przyniesione z domów owoce i warzywa za pomocą różnych zmysłów.
We wrześniu swoje 6 urodzinki obchodziła nasza Igusia.  Był pamiątkowy dyplomik, balonik, życzenia oraz słodkie cukiereczki.
Z okazji Dnia Chłopaka byliśmy w CKiP w Kraśniku na filmie z cyklu ,,Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła’’.
Na zajęciach poznajemy pierwsze literki, cyferki oraz utrwalamy kształty i nazwy figur geometrycznych. Układaliśmy z mozaiki geometrycznej różne ciekawe obrazki.

art. Anna Andrzejczuk

Zapraszamy do galerii

Przywitajmy się 🙂

W roku szkolnym 2021/2022 do grupy 0a uczęszcza szesnaścioro dzieci. Grupa starszaków wybrała dla siebie nazwę KROPELKI.
Oto fragment naszej grupowej piosenki:

Chociaż świat dokoła dziwny jest i wielki,
A my tacy mali, mali jak kropelki.
Refren:
Podajmy sobie ręce w zabawie i w piosence,
W ogródku przed domem, na łące znajomej.
Podajmy sobie ręce przez burze i przez tęcze.
Pod gwiazdą daleką, nad rzeczką i rzeką.

A to my podczas ,,niebieskiego dnia” ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski szkoły.

Nauka przez zabawę

Przedszkolaki z grupy 0a niemal codziennie ćwiczą grafomotorykę na różne sposoby – tak przygotowują się do pięknego pisania w liniaturze. Dzięki tym ćwiczeniom nauka pisania stanie się łatwiejsza, przyjemniejsza i bardziej efektywna.

Zapraszamy do galerii

Zabawy parateatralne jako stymulatory rozwoju możliwości twórczych dziecka ,,Warzywa w roli głównej”

Grupa 0a rozpoczęła realizację programu innowacyjnego ,,Bajka uczy, bawi i wychowuje”. Na bazie wiersza J. Brzechwy ,,Na straganie” dzieci brały udział w zabawach parateatralnych – ćwiczyły elementy recytacji, inscenizowały wiersz, odgrywały scenki dramowe z wykorzystaniem sylwet oraz wykonały kukiełki z warzyw.

Zapraszamy do galerii

Rok szkolny 2020/2021(wych. Żaneta Łojek)

Jargiło Glass Studio- kreatywna wycieczka do Wronowa

Siódmego czerwca sześciolatki wybrały się na wycieczkę do pracowni szkła artystycznego  Jargiło Glass Studio we Wronowie. Dzieci były bardzo zainteresowane pokazami dmuchania, ręcznie formowanych naczyń szklanych. Z zaciekawieniem słuchały opowieści o tym, jak i kiedy powstało szkło. Spróbowały również własnych sił przy warsztacie hutniczym w tworzeniu kwiatka szklanego. Ponadto dekorowały szkło poprzez grawerowanie. Wykonane przez siebie prace przedszkolaki zabrały na pamiątkę do domu. W drodze powrotnej dzieci zobaczyły pomnik Ufo w Emilcinie, poznając historię niezwykłych wydarzeń, jakie miały miejsce w tej wsi w 1978r. z udziałem Jana Wolskiego. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły!

Zapraszamy do galerii

Dzień dziecka

Dzień Dziecka w grupie sześciolatków przebiegał wesoło od samego rana. Starszaki wzięły udział w zawodach sportowych na boisku szkolnym. Emocje niekiedy sięgały zenitu! Po ogłoszeniu wyników i chwili odpoczynku udały się na przepyszne lody do pobliskiej lodziarni. Wspaniałą niespodzianką okazały się  zamki- dmuchańce czekające na przedszkolnym  placu zabaw.  Tego dnia uśmiech  nie  znikał z twarzy przedszkolaków.

Zapraszamy do galerii

Dzień Mamy

https://fb.watch/5PEHZGq0U8/

Wycieczka sześciolatków na łąkę- Kto mieszka na łące?

Korzystając z cudownej aury sześciolatki wybrały się na łąkę. Dzieci miały okazję do  obserwowania roślin i zwierząt w ich naturalnym środowisku życia. Mali przyjaciele natury zobaczyli mrówki,  biedronki, pszczoły, motyle. Majowa łąka wyglądała jak żółty kobierzec, dzięki kwitnącym mniszkom lekarskim. Zobaczyły również różne gatunki traw i ziół. Piękno natury wywołało w uczestnikach wycieczki wspaniały i radosny nastrój.

Zapraszamy do galerii

Zabawy na świeżym powietrzu- najlepszą aktywnością fizyczną

Słoneczko zachęca do zabawy na świeżym powietrzu. Starszaki spędziły miło przedpołudnie na placu zabaw.

Zapraszamy do galerii

W świecie muzyki- muzyczne dylematy sześciolatków

Sześciolatki przeniosły się w świat muzyki. Dowiedziały się, jak powstaje dźwięk, poznały instrumenty muzyczne- ich nazwy, brzmienie, dowiedziały się co to jest filharmonia i kim był Fryderyk Chopin. Słuchały w skupieniu muzyki poważnej. Miały okazję stać się również  dyrygentami całej przedszkolnej orkiestry. Starszaki przekonały się ponadto, jak pięknie można „grać” na kieliszkach z wodą.  Mali artyści wykonali również własne instrumenty muzyczne – marakasy lub bębenki. Zajęcia muzyczne sprawiły dzieciom wiele radości – wspólny śpiew, taniec, gra na instrumentach sprawiły, że na twarzach dzieci zagościł uśmiech.

Zapraszamy do galerii

Nasze pomidorki 🙂

Wiosna w pełni! Mali ogrodnicy popikowali pomidorki koktajlowe, które pięknie wyrosły w naszym „ zielonym ogródku”. Mam nadzieję, że posadzone na grządce przez całe lato będą źródłem cennych witamin dla moich zuchów!

Zapraszamy do galerii

CODING EXPRESS — kolej na kodowanie sześciolatków z ZPO w Terpentynie

Sześciolatki podczas zajęć z zakresu kodowania wykorzystały zestaw Lego Coding Express. Dzieci budowały tory i pociąg oraz odpowiednio układały płytki funkcyjne, aby wpłynąć na ruch pociągu. Instynktownie wykorzystywały przy tym umiejętność myślenia komputacyjnego, aby opracowywać projekty i realizować pomysły. W trakcie zajęć przedszkolaki miały również możliwość sterowania pociągiem dzięki aplikacji na tablecie. Poprzez zadawanie strategicznych pytań dzieci zostały zapoznane z  pierwszymi pojęciami z zakresu kodowania, nabyły również podstawowe umiejętności. Ćwiczenia konstrukcyjne Lego Duplo pobudzają dodatkowo kreatywność, ciekawość i chęć odkrywania nowych rzeczy.

Zapraszamy do galerii

Dzień Ziemi- jak świętują ten dzień sześciolatki?

22 kwietnia starszaki świętowały Dzień Ziemi.  Obejrzały prezentację, z której dowiedziały się czym jest ten szczególny dzień. Przypomniały sposoby, jak należy dbać o naszą planetę.  Wykonały prace plastyczne, przy dźwiękach piosenki „ Ziemia wyspa zielona”. Na zakończenie zajęć przedszkolaki przyozdobiły doniczki na posiane wcześniej przez siebie aksamitki, które zdążyły już urosnąć. Każde dziecko wzięło do domu kwiat, który będzie przepiękną ozdobą przydomowego ogródka, a jednocześnie naszej planety.
Dbajmy o naszą Zieloną Wyspę zawsze, nie tylko od święta!

Zapraszamy do galerii

Wiosna u sześciolatków w ZPO w Terpentynie

22 marca dzieci z oddziału sześciolatków uroczyście  przywitały najpiękniejszą porę roku- wiosnę. Wspólny, wesoły śpiew  sprawił, że mimo porannej zimowej aury za oknem, promienie słoneczka szybko zajrzały do naszej sali. Dzieci przygotowały na powitanie wiosny piękne prace plastyczne, a dzisiaj każde z nich wykonało własną Panią Wiosnę. Dzieci założyły swój przedszkolny „ zielony ogródek”- posiały pomidory, bazylię, aksamitki, posadziły też cebulkę. Mamy nadzieję, że upragniona wiosna zagości na dobre, zazieleni łąki i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!

Zapraszamy do galerii

Walentynki w sześciolatkach

15 lutego sześciolatki obchodziły urocze święto, czyli Walentynki. Dzieci zapoznały się z wieloma ciekawostkami na temat tego święta, wzięły udział w wielu serduszkowych zabawach oraz wykonały serduszka dla swoich rodziców.

Zapraszamy do galerii

Kosmos- co nowego u sześciolatków?

Daleki kosmos jest ogromny i wciąż  niezbadany. Sześciolatki z ogromnym zaangażowaniem brały udział w zajęciach, których celem  było zdobycie wiadomości o przestrzeni kosmicznej. Dzieci poznały planety Układu Słonecznego, dowiedziały się kim jest astronom, a kim astronauta. Uczestniczyły także w licznych w zabawach ruchowych, śpiewały piosenki oraz wykonały prace plastyczne- ufoludki oraz kosmos wg własnej kreatywności i wyobraźni. Brawo zuchy!

Zapraszamy do galerii

Bal karnawałowy w grupie sześciolatków

Bal karnawałowy w grupie 6-latków odbył się 04 lutego. Wspólne dekorowanie sali przepiękne stroje, zabawy i tańce  wywołały u każdego uśmiech na twarzy. Przedszkolaki były niezmiernie podekscytowane tym długo wyczekiwanym dniem. Zabawa była świetna!

Zapraszamy do galerii

Ruch to zdrowie! Każdy sześciolatek już wie!

W zimowy dzień 6-latki spędziły przedpołudnie na nowej hali sportowej.  Korzystając z doskonałych warunków rozwijały swą sprawność fizyczną korzystając z piłek, hula-hop, skakanek, kangurów.

Ruch to zdrowie- każdy sześciolatek to wie!

Zapraszamy do galerii

Sześciolatki opiekują się ptakami zimą

Sześciolatki nie zapominają zimą o swoich skrzydlatych przyjaciołach. Wiedzą, że o ptaki zimujące w Polsce należy dbać i je dokarmiać.  Starszaki z ogromnym zaangażowaniem przygotowały odpowiedni pokarm, który umieściły w karmniku. W czasie zajęć wykonały również piękne prace plastyczne nawiązujące do realizowanej tematyki. Brawo starszaki!

Zapraszamy do galerii

Dzień Babci Dzień Dziadka

Andrzejki

27 listopada był dla wszystkich 6latków wyjątkowy.  Właśnie w tym dniu dzieci miały okazję przenieść się w magiczny świat wróżb.  Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wróżbach i zabawach andrzejkowych.

Zapraszamy do galerii

Dzień Pluszowego Misia

25 maja to dzień, w którym swoje urodziny obchodzi Pluszowy Miś. Dzieci z oddziału 6latków poznały historię tego święta, obejrzały film edukacyjny o powstawaniu  pluszowych misiów, rozwiązywały  zagadki. Następnie przyszedł czas na wesołe pląsy przy misiowych piosenkach. Każdy 6-latek stworzył również własnego misia w czasie zajęć plastycznych. Brawo kreatywne zuchy!

Zapraszamy do galerii

Zabawy badawcze z wodą

Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty. Starszaki w czasie zajęć  poszukiwały odpowiedzi na pytania: Co pływa? Co tonie? Pracując w grupach dokonywały obserwacji, wyciągały wnioski. Ponadto doskonaliły umiejętność wzajemnie współpracy. Dzieciom taka forma zajęć sprawiła wile radości.

Zapraszamy do galerii

Moje ciało

Dzieci z oddziału 6-latków podczas zajęć ćwiczyły orientację w schemacie ciała. Zabawy było co nie miara.

Zapraszamy do galerii

Plastelinowe dzieła

Starszaki uwielbiają prace z wykorzystaniem plasteliny. Ćwicząc sprawność paluszków, ulepiły przepiękne zwierzątka oraz grzybki.

Zapraszamy do galerii

20 września- Dzień Przedszkolaka

20 września każdy przedszkolak ma swoje święto. Dzieci z oddziału 6-latków uczciły ten wyjątkowy dzień poprzez zawody sportowe oraz wspólną gigantyczna grę planszową. Na koniec każdy przedszkolak namalował swój balonik. Uśmiechu, radości i emocji było wiele. Wszystkiego co najlepsze Moje Drogie Przedszkolaki Starszaki!

Zapraszamy do galerii

Kasztanowe ludziki

Jesień to cudowna pora roku. Wykorzystując skarby, jakimi nas obdarza, sześciolatki wykonały przepiękne ludziki i zwierzątka. Dzieci były zachwycone taką formą zajęć, a efekty okazały się wręcz oszałamiające. Brawo!

Zapraszamy do galerii

Poznajemy drzewa

Sześciolatki poznały różne rodzaje drzew liściastych i iglastych. Miały okazję porównać wygląd liści i owoców drzew liściastych oraz  wygląd gałązek i szyszek z różnych rodzajów drzew iglastych. Dzieci były bardzo zainteresowane zajęciami, a kończąc tę tematykę wybraliśmy się na spacer. Tam  mogliśmy utrwalić wiadomości przyrodnicze poprzez rozpoznawanie poszczególnych rodzajów drzew.

Zapraszamy do galerii

Rok szkolny 2019/2020(wych. Anna Głowacka oraz Monika Gągolewska)

„Dzień przedszkolaka” w grupie starszaków dnia 24 września 2019 roku

Dzień Przedszkolaka nasze starszaki z 0a, świętowali w Dzierzkowicach Woli. Była wspólna zabawa z grupą animacyjną, zawody sportowe i pieczone kiełbaski. Wszyscy świetnie się bawili.

Zapraszamy do galerii

Teatr muzyczny – wizyta sześciolatków dnia 30 września 2019 roku

Wyjazd przedszkolaków z oddziałów sześciolatków do Lublina, do Teatru Muzycznego, na sztukę „Jaś i Małgosia”

Zapraszamy do galerii

Szkółka zębowa z przedszkolakami-3 października 2019 roku

W dniu 3 października dzieci z oddziału przedszkolnego – 0a, uczestniczyły w warsztatach edukacyjno – profilaktycznych „Szkółka zębowa”. Warsztaty poprowadziła pani higienistka stomatologiczna. Przedszkolaki obejrzały teatr ilustracji, nazywały zdrowe produkty oraz produkty próchnicotwórcze. Dużo radości dostarczyły dzieciom zajęcia manualne, podczas których szczotkowały i nitkowały na modelach. Każdy uczestnik otrzymał jednorazowe akcesoria oraz dyplom.

Zapraszamy do galerii

Agama Brodata w ZPO – 3 październik 2019 roku

Dzieci z najstarszych grup przedszkolnych uczestniczyły w bliskim spotkaniu z Agamą Brodatą – jaszczurką. Starszaki poznały życie i zwyczaje tego zwierzątka, miały możliwość dotknąć ją, nakarmić oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie

Zapraszamy do galerii

Owoce u sześciolatków – 10 października 2019 roku

Owoce są smaczne i zdrowe, dlatego starszaki przyniosły je do przedszkola. Podczas zajęć poznały jak smakuje melon, a także posmakowały takich owoców jak arbuz, winogron, jabłko, mandarynka, banan, kiwi. Wspólna degustacja przyniosła wiele radości.

Zapraszamy do galerii

Sałatka jarzynowa w zerówce 18 października 2019

Z myślą o jarzynowych witaminkach grupa starszaków postanowiła zrobić pyszną sałatkę jarzynową. Dzieci samodzielnie kroiły poszczególne składniki plastikowym nożem, pamiętając o zasadach higieny i bezpieczeństwa. Praktyczne zajęcia dały dzieciom wiele satysfakcji. Mali kucharze z wielkim apetytem zajadali wspólnie przygotowaną sałatkę.

Zapraszamy do galerii

Klasowe czytanie sześciolatków z leśnikiem

Dnia 13.11. 2019 roku z  okazji „Klasowego Dnia Głośnego Czytania” w klasie IIIa w ramach konkursu „Biedronki” – „Magiczne drzewo Słodziaków” starszaki z grupy 0a uczestniczyły w spotkaniu z panem leśnikiem, który opowiadał o lesie i drzewach. Wręczył wszystkim uczestnikom sadzonki drzew. Dzieci słuchały fragmentów książki „Gang Słodziaków” czytane przez pana leśnika i panie nauczycielki. Następnie pracując w grupach odpowiadały na pytania zadawane przez panie. Dzieci wzbogaciły swą wiedzę na temat lasu, nazwa drzew oraz nazw zwierząt, które zamieszkują w lesie.

Zapraszamy do galerii

Deserki owocowe u starszaków

W dniu 14.11.2019 roku  dzieci wraz z paniami przygotowały pyszne desery, których głównymi składnikami były galaretki i owoce przyniesione przez dzieci. Przygotowywanie słodkiego poczęstunku sprawiło dzieciom wiele radości, a zdrowe owoce każdemu smakowały!

Zapraszamy do galerii

„Czary mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie”-andrzejkowe zabawy w ZPO w Terpentynie

28.11.2019 roku nasze przedszkolaki z oddziału „0a” uczestniczyły we wspólnej zabawie ze swymi młodszymi kolegami i koleżankami , które zorganizowała pani Anna Głowacka. Dzieci brały udział w andrzejkowych wróżbach.  O oprawę muzyczną i zabawę taneczną zadbał pan Jakub Tarnawski. Każdy świetnie się bawił. Na koniec każda grupa dostała „magiczne pudełko” – prezent z wróżbą na przyszłość oraz słodkim upominkiem.

art. Monika Gągolewska

Zapraszamy do galerii

Dzień Pluszowego Misia 25. 11. 2019

W dniu 25 listopada nasze starszaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia, które zorganizowała pani Zuzanna Michalak. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dzieci w tym dniu miały wiele atrakcji: poznały historię pluszowego misia, tańczyły i bawiły się z misiami, a także odwiedził ich duży pluszowy miś. Miś poczęstował przedszkolaki swoim ulubionym przysmakiem – ciasteczkiem z miodem i przyłączył się do wspólnej zabawy, za co bardzo mu dziękujemy.

art. Monika Gągolewska

Zapraszamy do galerii

Święty Mikołaj obdarowuje wszystkie dzieci z sześciolatków słodkimi prezentami

6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami.  Każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

art. Anna Głowacka

Zapraszamy do galerii

Sześciolatki z ZPO w Terpentynie w odwiedzinach u św. Mikołaja w Doboszówce

W dniu 29.11.2019r.  dzieci z oddziału 0a oraz dzieci z Fili – Dzierzkowice Wola udały się do osady leśnej „Doboszówka”, gdzie samodzielnie zrobiły pierniczki, wykonały prace plastyczną „ pawie oczka” oraz  spotkały Świętego Mikołaja  na koniu, który był wspaniałą atrakcją. Dzieci miło spędziły czas, każdy świetnie się bawił!

art. Monika Gągolewska

Zapraszamy do galerii

Pierniczki sześciolatków z ZPO w Terpentynie

W dniu 4.12.19r. u starszaków z 0a zapachniało w sali świętami, gdyż zapach pieczonych pierników było czuć cały dzień. Dzieci przygotowały ciasto z pomocą swoich Pań oraz mamy Antka – Pani Ani. Wykrawały różne kształty pierniczków, a następnie pięknie i smacznie je ozdabiały.

art. Monika Gągolewska

Zapraszamy do galerii

Wigilia u sześciolatków ZPO w Terpentynie

Bal karnawałowy u przedszkolaków ZPO w Terpentynie

Dnia 9 stycznia 2020 roku starszaki z 0 a bawiły się na balu karnawałowym wraz ze swymi  młodszymi kolegami i koleżankami z panem Łukaszem z  zespołu „Maskotki”. Na balu nie zabrakło atrakcji. Dzieci świetnie się bawiły i miło spędziły czas.

art. Monika Gągolewska

Zapraszamy do galerii

Dzień Babci i Dziadka u przedszkolaków w ZPO w Terpentynie

Dzień Babci i Dziadka to bardzo szczególne święto. 13 lutego dzieci z oddziału „0a” gościły w szkole swoje babcie i dziadków. Podczas uroczystości starszaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Wnuki po występie podarowały babciom i dziadkom upominki, a w zamian otrzymały moc uścisków i buziaków. W miłej atmosferze, przy pysznym poczęstunku spędziliśmy ten wyjątkowy dzień. Dziękujemy bardzo gościom za przybycie, a rodzicom za zaangażowanie i przepyszne ciasto, a z dzieci jesteśmy bardzo  dumne!!!

Zapraszamy do galerii

Zerówkowicze z ZPO w Terpentynie oczekują wiosny

W dniu 03.03.2020 roku dzieci z oddziału „0a” poznały etapy rozwoju roślin, zasady ich pielęgnacji, a następnie miały okazje samodzielnego sadzenia cebulek krokusa, hiacynta i tulipana w doniczkach. Zadaniem każdego dziecka będzie pielęgnacja swojej roślinki oraz prowadzenie karty obserwacji jej rozwoju. Sadzenie cebulek sprawiło dzieciom wiele radości i wzbudziło ogromne zainteresowanie. Ponadto, dzieci wykazały się sporą wiedzą odnośnie warunków, jakich potrzebują rośliny do życia. Wszyscy mamy nadzieję, że z wsadzonych cebulek wyrosną piękne kwiaty.

art. Monika Gągolewska

Zapraszamy do galerii

Rok szkolny 2017/2018

Dzień Babci i Dziadka prosto z serca – od przedszkolaków z ZPO w Terpentynie

16 lutego 2018 r. w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dziękując za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło, dzieci z grupy czterolatków naszego przedszkola wystąpiły w pięknym programie artystycznym. Wnuki przygotowały dla babć i dziadków wiersze, piosenki oraz cały alfabet życzeń. Występ dzieci bardzo się podobał, o czym świadczyły uśmiechy i gromkie brawa. Babcie i dziadkowie otrzymali własnoręcznie wykonane upominki. Życzenia złożyła również pani dyrektor Anna Kazanowska. Na zakończenie kochani goście i dzieci mogli poczęstować się pysznym ciastem przygotowanym przez rodziców.
Atmosfera uroczystości była wspaniała, a nad wszystkim czuwały panie Renata Terelak i Diana Morska.

art. Renata Terelak

Zapraszamy do galerii

Rok szkolny 2015/2016

SPOTKANIE WIGILIJNE – JASEŁKA W GRUPIE 0″B”

Zapraszamy do galerii

BAL OWOCÓW I WARZYW

Dnia  4. 11. 2015 r. zorganizowaliśmy ,,BAL OWOCÓW I WARZYW”. Pięciolatki w tym dniu zamieniły się w piękne, kolorowe i soczyste owoce i warzywa. Widok był naprawdę niesamowity!!!
Bal owoców i warzyw, to nie tylko dobry pomysł na zachęcenie dzieci do dobrej zabawy, ale także do wyrobienia nawyków zdrowego odżywiania.

 Zapraszamy do galerii

WYCIECZKA DO WOJCIECHOWA

W październiku dzieci z grupy 0a i 0b wybrały się na wycieczkę do mini zoo w Wojciechowie. Przedszkolakom najbardziej podobały się małpy, papugi i białe lwy. Po zwiedzaniu zoo dzieci bawiły się na ogromnym placu zabaw i zajadały pyszne kiełbaski z grilla. Wszystkim uczestnikom wycieczki dopisywał humor oraz apetyt.

Zapraszamy do galerii

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

6 grudnia grupa przedszkolna 0a udała się na spotkanie z Mikołajem do sali zabaw „URWIS” w Kraśniku. w oczekiwaniu na miłego staruszka dzieci wspaniale się bawiły w basenach z piłeczkami. Mikołaj zadawał przedszkolakom zagadki a w nagrodę wręczał im prezenty.To był cudowny dzień…Mikołaj obiecał, że do grzecznych dzieci wróci za rok.

Zapraszamy do galerii

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Były tańce, konkursy i zabawy z misiami. Starszaki przyszły tego dnia do przedszkola z ulubionym misiem. Na koniec każde dziecko wykonało swojego ulubionego misia i zajadało się pysznym miodzikiem!
Zabawa była wspaniała!

Zapraszamy do galerii

BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 28stycznia 2016 r o godz.10.00 rozpoczęliśmy Bal Karnawałowy. Dzieci wspaniale bawiły się pod kierunkiem wodzireja zespołu ,,Aster”. Były pląsy, tańce, konkursy i nagrody. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Było wspaniale, a dobry humor towarzyszył  każdemu do końca.(art.T.Wróbel)

Zapraszamy do galerii

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Filmik: „Wyśpiewane i wytańczone życzenia od wnucząt z zerówek dla kochanych babć i dziadków”

ZAKŁADAMY ZIELONY OGRÓDEK

Już wiosna! Dzieci z gr. O,,b” zakładają zielony ogródek w kąciku przyrody. W plastikowych kubeczkach zasadziły  cebulkę oraz posiały owies i rzeżuchę. Teraz będziemy obserwować, podlewać i czekać, aż się zazieleni i wyrośnie szczypiorek.

Zapraszamy do galerii

ROBIMY WIELKANOCNE PALMY I STROIKI!

Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych dzieci własnoręcznie wykonały kolorowe palmy oraz kurczaki i stroiki, które wraz z życzeniami świątecznymi wręczyły swoim rodzicom. Mamy nadzieję, że upominki podobały się! Wszystkim życzymy WESOŁEGO ALLELUJA!

Zapraszamy do galerii

ROBIMY KANAPKI

Podsumowując tematykę zdrowego odżywiania dzieci z gr. O,,b” robiły  pyszne kanapki. Do kanapek wykorzystały własnoręcznie wyhodowany przez nich szczypiorek.  Kanapki były kolorowe, wesołe
i przepyszne, a przede wszystkim zdrowe z dużą ilością warzyw.

Zapraszamy do galerii

WYCIECZKA DO LUBLINA

W ostatni dzień przed feriami zimowymi pojechaliśmy do Lublina. Odwiedziliśmy Manufakturę Słodyczy Cukier Lukier, gdzie dowiedzieliśmy się i zobaczyliśmy jak ręcznie wykonuje się lizaki i cukierki. Każde dziecko wykonało sobie własnego kolorowego lizaka oraz cukierki.

Zapraszamy do galerii