Przedszkole – grupa starszaków

Rok szkolny 2020/2021

Wiosna u sześciolatków w ZPO w Terpentynie

22 marca dzieci z oddziału sześciolatków uroczyście  przywitały najpiękniejszą porę roku- wiosnę. Wspólny, wesoły śpiew  sprawił, że mimo porannej zimowej aury za oknem, promienie słoneczka szybko zajrzały do naszej sali. Dzieci przygotowały na powitanie wiosny piękne prace plastyczne, a dzisiaj każde z nich wykonało własną Panią Wiosnę. Dzieci założyły swój przedszkolny „ zielony ogródek”- posiały pomidory, bazylię, aksamitki, posadziły też cebulkę. Mamy nadzieję, że upragniona wiosna zagości na dobre, zazieleni łąki i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!

Zapraszamy do galerii

Walentynki w sześciolatkach

15 lutego sześciolatki obchodziły urocze święto, czyli Walentynki. Dzieci zapoznały się z wieloma ciekawostkami na temat tego święta, wzięły udział w wielu serduszkowych zabawach oraz wykonały serduszka dla swoich rodziców.

Zapraszamy do galerii

Kosmos- co nowego u sześciolatków?

Daleki kosmos jest ogromny i wciąż  niezbadany. Sześciolatki z ogromnym zaangażowaniem brały udział w zajęciach, których celem  było zdobycie wiadomości o przestrzeni kosmicznej. Dzieci poznały planety Układu Słonecznego, dowiedziały się kim jest astronom, a kim astronauta. Uczestniczyły także w licznych w zabawach ruchowych, śpiewały piosenki oraz wykonały prace plastyczne- ufoludki oraz kosmos wg własnej kreatywności i wyobraźni. Brawo zuchy!

Zapraszamy do galerii

Bal karnawałowy w grupie sześciolatków

Bal karnawałowy w grupie 6-latków odbył się 04 lutego. Wspólne dekorowanie sali przepiękne stroje, zabawy i tańce  wywołały u każdego uśmiech na twarzy. Przedszkolaki były niezmiernie podekscytowane tym długo wyczekiwanym dniem. Zabawa była świetna!

Zapraszamy do galerii

Ruch to zdrowie! Każdy sześciolatek już wie!

W zimowy dzień 6-latki spędziły przedpołudnie na nowej hali sportowej.  Korzystając z doskonałych warunków rozwijały swą sprawność fizyczną korzystając z piłek, hula-hop, skakanek, kangurów.

Ruch to zdrowie- każdy sześciolatek to wie!

Zapraszamy do galerii

Sześciolatki opiekują się ptakami zimą

Sześciolatki nie zapominają zimą o swoich skrzydlatych przyjaciołach. Wiedzą, że o ptaki zimujące w Polsce należy dbać i je dokarmiać.  Starszaki z ogromnym zaangażowaniem przygotowały odpowiedni pokarm, który umieściły w karmniku. W czasie zajęć wykonały również piękne prace plastyczne nawiązujące do realizowanej tematyki. Brawo starszaki!

Zapraszamy do galerii

Dzień Babci Dzień Dziadka

Andrzejki

27 listopada był dla wszystkich 6latków wyjątkowy.  Właśnie w tym dniu dzieci miały okazję przenieść się w magiczny świat wróżb.  Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wróżbach i zabawach andrzejkowych.

Zapraszamy do galerii

Dzień Pluszowego Misia

25 maja to dzień, w którym swoje urodziny obchodzi Pluszowy Miś. Dzieci z oddziału 6latków poznały historię tego święta, obejrzały film edukacyjny o powstawaniu  pluszowych misiów, rozwiązywały  zagadki. Następnie przyszedł czas na wesołe pląsy przy misiowych piosenkach. Każdy 6-latek stworzył również własnego misia w czasie zajęć plastycznych. Brawo kreatywne zuchy!

Zapraszamy do galerii

Zabawy badawcze z wodą

Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty. Starszaki w czasie zajęć  poszukiwały odpowiedzi na pytania: Co pływa? Co tonie? Pracując w grupach dokonywały obserwacji, wyciągały wnioski. Ponadto doskonaliły umiejętność wzajemnie współpracy. Dzieciom taka forma zajęć sprawiła wile radości.

Zapraszamy do galerii

Moje ciało

Dzieci z oddziału 6-latków podczas zajęć ćwiczyły orientację w schemacie ciała. Zabawy było co nie miara.

Zapraszamy do galerii

Plastelinowe dzieła

Starszaki uwielbiają prace z wykorzystaniem plasteliny. Ćwicząc sprawność paluszków, ulepiły przepiękne zwierzątka oraz grzybki.

Zapraszamy do galerii

20 września- Dzień Przedszkolaka

20 września każdy przedszkolak ma swoje święto. Dzieci z oddziału 6-latków uczciły ten wyjątkowy dzień poprzez zawody sportowe oraz wspólną gigantyczna grę planszową. Na koniec każdy przedszkolak namalował swój balonik. Uśmiechu, radości i emocji było wiele. Wszystkiego co najlepsze Moje Drogie Przedszkolaki Starszaki!

Zapraszamy do galerii

Kasztanowe ludziki

Jesień to cudowna pora roku. Wykorzystując skarby, jakimi nas obdarza, sześciolatki wykonały przepiękne ludziki i zwierzątka. Dzieci były zachwycone taką formą zajęć, a efekty okazały się wręcz oszałamiające. Brawo!

Zapraszamy do galerii

Poznajemy drzewa

Sześciolatki poznały różne rodzaje drzew liściastych i iglastych. Miały okazję porównać wygląd liści i owoców drzew liściastych oraz  wygląd gałązek i szyszek z różnych rodzajów drzew iglastych. Dzieci były bardzo zainteresowane zajęciami, a kończąc tę tematykę wybraliśmy się na spacer. Tam  mogliśmy utrwalić wiadomości przyrodnicze poprzez rozpoznawanie poszczególnych rodzajów drzew.

Zapraszamy do galerii

Rok szkolny 2019/2020

„Dzień przedszkolaka”w grupie starszaków dnia 24 września 2019 roku

Dzień Przedszkolaka nasze starszaki z 0a, świętowali w Dzierzkowicach Woli. Była wspólna zabawa z grupą animacyjną, zawody sportowe i pieczone kiełbaski. Wszyscy świetnie się bawili.

Zapraszamy do galerii

Teatr muzyczny – wizyta sześciolatków dnia 30 września 2019 roku

Wyjazd przedszkolaków z oddziałów sześciolatków do Lublina, do Teatru Muzycznego, na sztukę „Jaś i Małgosia”

Zapraszamy do galerii

Szkółka zębowa z przedszkolakami-3 października 2019 roku

W dniu 3 października dzieci z oddziału przedszkolnego – 0a, uczestniczyły w warsztatach edukacyjno – profilaktycznych „Szkółka zębowa”. Warsztaty poprowadziła pani higienistka stomatologiczna. Przedszkolaki obejrzały teatr ilustracji, nazywały zdrowe produkty oraz produkty próchnicotwórcze. Dużo radości dostarczyły dzieciom zajęcia manualne, podczas których szczotkowały i nitkowały na modelach. Każdy uczestnik otrzymał jednorazowe akcesoria oraz dyplom.

Zapraszamy do galerii

Agama Brodata w ZPO – 3 październik 2019 roku

Dzieci z najstarszych grup przedszkolnych uczestniczyły w bliskim spotkaniu z Agamą Brodatą – jaszczurką. Starszaki poznały życie i zwyczaje tego zwierzątka, miały możliwość dotknąć ją, nakarmić oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie

Zapraszamy do galerii

Owoce u sześciolatków – 10 października 2019 roku

Owoce są smaczne i zdrowe, dlatego starszaki przyniosły je do przedszkola. Podczas zajęć poznały jak smakuje melon, a także posmakowały takich owoców jak arbuz, winogron, jabłko, mandarynka, banan, kiwi. Wspólna degustacja przyniosła wiele radości.

Zapraszamy do galerii

Sałatka jarzynowa w zerówce 18 października 2019

Z myślą o jarzynowych witaminkach grupa starszaków postanowiła zrobić pyszną sałatkę jarzynową. Dzieci samodzielnie kroiły poszczególne składniki plastikowym nożem, pamiętając o zasadach higieny i bezpieczeństwa. Praktyczne zajęcia dały dzieciom wiele satysfakcji. Mali kucharze z wielkim apetytem zajadali wspólnie przygotowaną sałatkę.

Zapraszamy do galerii

Klasowe czytanie sześciolatków z leśnikiem

Dnia 13.11. 2019 roku z  okazji „Klasowego Dnia Głośnego Czytania” w klasie IIIa w ramach konkursu „Biedronki” – „Magiczne drzewo Słodziaków” starszaki z grupy 0a uczestniczyły w spotkaniu z panem leśnikiem, który opowiadał o lesie i drzewach. Wręczył wszystkim uczestnikom sadzonki drzew. Dzieci słuchały fragmentów książki „Gang Słodziaków” czytane przez pana leśnika i panie nauczycielki. Następnie pracując w grupach odpowiadały na pytania zadawane przez panie. Dzieci wzbogaciły swą wiedzę na temat lasu, nazwa drzew oraz nazw zwierząt, które zamieszkują w lesie.

Zapraszamy do galerii

Deserki owocowe u starszaków

W dniu 14.11.2019 roku  dzieci wraz z paniami przygotowały pyszne desery, których głównymi składnikami były galaretki i owoce przyniesione przez dzieci. Przygotowywanie słodkiego poczęstunku sprawiło dzieciom wiele radości, a zdrowe owoce każdemu smakowały!

Zapraszamy do galerii

„Czary mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie”-andrzejkowe zabawy w ZPO w Terpentynie

28.11.2019 roku nasze przedszkolaki z oddziału „0a” uczestniczyły we wspólnej zabawie ze swymi młodszymi kolegami i koleżankami , które zorganizowała pani Anna Głowacka. Dzieci brały udział w andrzejkowych wróżbach.  O oprawę muzyczną i zabawę taneczną zadbał pan Jakub Tarnawski. Każdy świetnie się bawił. Na koniec każda grupa dostała „magiczne pudełko” – prezent z wróżbą na przyszłość oraz słodkim upominkiem.

art. Monika Gągolewska

Zapraszamy do galerii

Dzień Pluszowego Misia 25. 11. 2019

W dniu 25 listopada nasze starszaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia, które zorganizowała pani Zuzanna Michalak. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dzieci w tym dniu miały wiele atrakcji: poznały historię pluszowego misia, tańczyły i bawiły się z misiami, a także odwiedził ich duży pluszowy miś. Miś poczęstował przedszkolaki swoim ulubionym przysmakiem – ciasteczkiem z miodem i przyłączył się do wspólnej zabawy, za co bardzo mu dziękujemy.

art. Monika Gągolewska

Zapraszamy do galerii

Święty Mikołaj obdarowuje wszystkie dzieci z sześciolatków słodkimi prezentami

6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami.  Każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

art. Anna Głowacka

Zapraszamy do galerii

Sześciolatki z ZPO w Terpentynie w odwiedzinach u św. Mikołaja w Doboszówce

W dniu 29.11.2019r.  dzieci z oddziału 0a oraz dzieci z Fili – Dzierzkowice Wola udały się do osady leśnej „Doboszówka”, gdzie samodzielnie zrobiły pierniczki, wykonały prace plastyczną „ pawie oczka” oraz  spotkały Świętego Mikołaja  na koniu, który był wspaniałą atrakcją. Dzieci miło spędziły czas, każdy świetnie się bawił!

art. Monika Gągolewska

Zapraszamy do galerii

Pierniczki sześciolatków z ZPO w Terpentynie

W dniu 4.12.19r. u starszaków z 0a zapachniało w sali świętami, gdyż zapach pieczonych pierników było czuć cały dzień. Dzieci przygotowały ciasto z pomocą swoich Pań oraz mamy Antka – Pani Ani. Wykrawały różne kształty pierniczków, a następnie pięknie i smacznie je ozdabiały.

art. Monika Gągolewska

Zapraszamy do galerii

Wigilia u sześciolatków ZPO w Terpentynie

Bal karnawałowy u przedszkolaków ZPO w Terpentynie

Dnia 9 stycznia 2020 roku starszaki z 0 a bawiły się na balu karnawałowym wraz ze swymi  młodszymi kolegami i koleżankami z panem Łukaszem z  zespołu „Maskotki”. Na balu nie zabrakło atrakcji. Dzieci świetnie się bawiły i miło spędziły czas.

art. Monika Gągolewska

Zapraszamy do galerii

Dzień Babci i Dziadka u przedszkolaków w ZPO w Terpentynie

Dzień Babci i Dziadka to bardzo szczególne święto. 13 lutego dzieci z oddziału „0a” gościły w szkole swoje babcie i dziadków. Podczas uroczystości starszaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Wnuki po występie podarowały babciom i dziadkom upominki, a w zamian otrzymały moc uścisków i buziaków. W miłej atmosferze, przy pysznym poczęstunku spędziliśmy ten wyjątkowy dzień. Dziękujemy bardzo gościom za przybycie, a rodzicom za zaangażowanie i przepyszne ciasto, a z dzieci jesteśmy bardzo  dumne!!!

Zapraszamy do galerii

Zerówkowicze z ZPO w Terpentynie oczekują wiosny

W dniu 03.03.2020 roku dzieci z oddziału „0a” poznały etapy rozwoju roślin, zasady ich pielęgnacji, a następnie miały okazje samodzielnego sadzenia cebulek krokusa, hiacynta i tulipana w doniczkach. Zadaniem każdego dziecka będzie pielęgnacja swojej roślinki oraz prowadzenie karty obserwacji jej rozwoju. Sadzenie cebulek sprawiło dzieciom wiele radości i wzbudziło ogromne zainteresowanie. Ponadto, dzieci wykazały się sporą wiedzą odnośnie warunków, jakich potrzebują rośliny do życia. Wszyscy mamy nadzieję, że z wsadzonych cebulek wyrosną piękne kwiaty.

art. Monika Gągolewska

Zapraszamy do galerii

Rok szkolny 2017/2018

Dzień Babci i Dziadka prosto z serca – od przedszkolaków z ZPO w Terpentynie

16 lutego 2018 r. w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dziękując za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło, dzieci z grupy czterolatków naszego przedszkola wystąpiły w pięknym programie artystycznym. Wnuki przygotowały dla babć i dziadków wiersze, piosenki oraz cały alfabet życzeń. Występ dzieci bardzo się podobał, o czym świadczyły uśmiechy i gromkie brawa. Babcie i dziadkowie otrzymali własnoręcznie wykonane upominki. Życzenia złożyła również pani dyrektor Anna Kazanowska. Na zakończenie kochani goście i dzieci mogli poczęstować się pysznym ciastem przygotowanym przez rodziców.
Atmosfera uroczystości była wspaniała, a nad wszystkim czuwały panie Renata Terelak i Diana Morska.

art. Renata Terelak

Zapraszamy do galerii

Rok szkolny 2015/2016

SPOTKANIE WIGILIJNE – JASEŁKA W GRUPIE 0″B”

Zapraszamy do galerii

BAL OWOCÓW I WARZYW

Dnia  4. 11. 2015 r. zorganizowaliśmy ,,BAL OWOCÓW I WARZYW”. Pięciolatki w tym dniu zamieniły się w piękne, kolorowe i soczyste owoce i warzywa. Widok był naprawdę niesamowity!!!
Bal owoców i warzyw, to nie tylko dobry pomysł na zachęcenie dzieci do dobrej zabawy, ale także do wyrobienia nawyków zdrowego odżywiania.

 Zapraszamy do galerii

WYCIECZKA DO WOJCIECHOWA

W październiku dzieci z grupy 0a i 0b wybrały się na wycieczkę do mini zoo w Wojciechowie. Przedszkolakom najbardziej podobały się małpy, papugi i białe lwy. Po zwiedzaniu zoo dzieci bawiły się na ogromnym placu zabaw i zajadały pyszne kiełbaski z grilla. Wszystkim uczestnikom wycieczki dopisywał humor oraz apetyt.

Zapraszamy do galerii

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

6 grudnia grupa przedszkolna 0a udała się na spotkanie z Mikołajem do sali zabaw „URWIS” w Kraśniku. w oczekiwaniu na miłego staruszka dzieci wspaniale się bawiły w basenach z piłeczkami. Mikołaj zadawał przedszkolakom zagadki a w nagrodę wręczał im prezenty.To był cudowny dzień…Mikołaj obiecał, że do grzecznych dzieci wróci za rok.

Zapraszamy do galerii

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Były tańce, konkursy i zabawy z misiami. Starszaki przyszły tego dnia do przedszkola z ulubionym misiem. Na koniec każde dziecko wykonało swojego ulubionego misia i zajadało się pysznym miodzikiem!
Zabawa była wspaniała!

Zapraszamy do galerii

BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 28stycznia 2016 r o godz.10.00 rozpoczęliśmy Bal Karnawałowy. Dzieci wspaniale bawiły się pod kierunkiem wodzireja zespołu ,,Aster”. Były pląsy, tańce, konkursy i nagrody. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Było wspaniale, a dobry humor towarzyszył  każdemu do końca.(art.T.Wróbel)

Zapraszamy do galerii

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Filmik: „Wyśpiewane i wytańczone życzenia od wnucząt z zerówek dla kochanych babć i dziadków”

ZAKŁADAMY ZIELONY OGRÓDEK

Już wiosna! Dzieci z gr. O,,b” zakładają zielony ogródek w kąciku przyrody. W plastikowych kubeczkach zasadziły  cebulkę oraz posiały owies i rzeżuchę. Teraz będziemy obserwować, podlewać i czekać, aż się zazieleni i wyrośnie szczypiorek.

Zapraszamy do galerii

ROBIMY WIELKANOCNE PALMY I STROIKI!

Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych dzieci własnoręcznie wykonały kolorowe palmy oraz kurczaki i stroiki, które wraz z życzeniami świątecznymi wręczyły swoim rodzicom. Mamy nadzieję, że upominki podobały się! Wszystkim życzymy WESOŁEGO ALLELUJA!

Zapraszamy do galerii

ROBIMY KANAPKI

Podsumowując tematykę zdrowego odżywiania dzieci z gr. O,,b” robiły  pyszne kanapki. Do kanapek wykorzystały własnoręcznie wyhodowany przez nich szczypiorek.  Kanapki były kolorowe, wesołe
i przepyszne, a przede wszystkim zdrowe z dużą ilością warzyw.

Zapraszamy do galerii

WYCIECZKA DO LUBLINA

W ostatni dzień przed feriami zimowymi pojechaliśmy do Lublina. Odwiedziliśmy Manufakturę Słodyczy Cukier Lukier, gdzie dowiedzieliśmy się i zobaczyliśmy jak ręcznie wykonuje się lizaki i cukierki. Każde dziecko wykonało sobie własnego kolorowego lizaka oraz cukierki.

Zapraszamy do galerii