PUNKT PRZEDSZKOLNY

ROK SZKOLNY 2022/2023

Klaun Walduś z wizytą w filii ZPO Terpentyna

Każdy dzień jest lepszy z uśmiechem! W filii o dobrą zabawę zadbał prawdziwy specjalista – Klaun Walduś. Dzieci z punktu przedszkolnego zdobywały swoje pierwsze szlify w sztuce cyrkowej, a te z III klasy wykonywały już nieco trudniejsze sztuczki. Wszyscy tego dnia bawili się wyśmienicie!

art. Estera Gołoś

Zapraszamy do galerii

ROK SZKOLNY 2019/2020

Warsztaty z rękodzieła prowadzone przez panią Barbarę Sawułę w filii ZPO w Terpentynie

16. 12. 2019 roku w filii ZPO w Terpentynie odbyły się warsztaty z rękodzieła. Dzieci z przedszkola, zerówki i pierwszej klasy, pod kierunkiem pani Barbary Sawuły – utalentowanej artystycznie mamy, wykonały świąteczne skrzaty i zimowe bałwanki. Samodzielnie wykonane pluszaki sprawiły dzieciom wiele radości.

art.Estera Gołoś

Zapraszamy do galerii

ROK SZKOLNY 2016/2017

Wizyta przedszkolaków i klasy I w piekarni w Kraczewicach

Przedszkolaki i uczniowie klasy I z Dzierzkowic Woli wybrały się na wycieczkę do piekarni w Kraczewicach. Na placu przed piekarnią czekał na dzieci właściciel pan Tadeusz Zubrzycki zapraszając do środka. Tam dostały odpowiedni strój (czepki i fartuszki) i do pracy. Ciasto było już przygotowane, należało tylko uruchomić wyobraźnię i tworzyć różne kształty. Dzieci były bardzo przejęte i skupione przy tak niecodziennej pracy. Korzystały trochę z pomocy p. Tadeusza, mam i pań, a efekty były przeurocze! Ptaszki, zwierzątka, Pani Wiosna, warkocze, rogaliki i inne stworki. Kiedy wytwory dzieci piekły się one same mogły posilić się wcześniej przygotowanymi bułeczkami i posłuchać historii powstawania chleba. Następnie oglądały miejsca pracy piekarzy, narzędzia i maszyny. Na koniec było najtrudniejsze zadanie: wybranie „Króla najładniejszego wypieku”, ale jak wybrać? Kiedy wszystkie wyroby uśmiechały się piękną, złotą opalenizną. Zdecydowano wszystkie dzieci nagrodzić honorowym medalem za ich pracę w piekarni. Dzieci z wypiekami i fantastycznymi wrażeniami wróciły do domu.

 (art. Jadwiga Komorowska)

Zapraszamy do galerii

ROK SZKOLNY 2015/2016

Ślubowanie z wizytą świętego Mikołaja

Dzień 8 grudnia 2015 roku w filii Szkoły Podstawowej w Dzierzkowicach Woli obfitował w trzy ważne wydarzenia: pasowanie na przedszkolaka, ślubowanie klasy pierwszej oraz wizyta św. Mikołaja.
Dzieci wystąpiły w programie artystycznym przygotowanym przez wychowawczynie: Annę Andrzejczuk i Iwonę Bis. Gościnnie w przedstawieniu pierwszoklasistów wystąpili uczniowie klasy drugiej  Szkoły Podstawowej w Terpentynie przygotowani przez wychowawczynię Renatę Kawczyńską. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie dzieci na przedszkolaków i uczniów szkoły. Wizyta świętego Mikołaja dostarczyła dzieciom dodatkowych w tym dniu wzruszeń. Wszyscy  zostali obdarowani słodkimi prezentami. Maluchy chętnie śpiewały i recytowały wiersze długo oczekiwanemu Mikołajowi. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a dzieciom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

(art. Anna Andrzejczuk)

Zapraszamy do galerii

Dzień Babci i Dziadka w Dzierzkowicach Woli

22 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki recytowały, śpiewały i tańczyły, a na koniec obdarowały zaproszonych gości upominkami. Wszyscy dobrze się bawili tworząc miłą, rodzinną atmosferę. Dziękuję rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla naszych gości i wspólną zabawę. Myślę, że ten wyjątkowy dzień pozostanie na długo w pamięci babć i dziadków oraz dzieci.

art. Anna Andrzejczuk

Zapraszamy do galerii

Bal karnawałowy

Grupa przedszkolna z filii ZPO bawiła się razem ze wszystkimi grupami przedszkolnymi w świetlicy Zespołu Placówek Oświatowych. Konkursy, tańce, hulańce, dużo śmiechu i uśmiechu.

art. Anna Andrzejczuk

Zapraszamy do galerii

DSC_0594

Przedszkolaki z wizytą w filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Dzierzkowicach Woli

Dzieci z punktu przedszkolnego systematycznie – 4 razy w ciągu roku szkolnego- odwiedzały miejscową bibliotekę uczestnicząc tam w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez sympatyczną Panią Anię Stylińską-  Dudek. Każde zajęcie poświęcone było innej porze roku. O charakterystycznych cechach różnych pór roku dzieci dowiadywały się z czytanych wierszy i prezentacji multimedialnych. Na koniec zajęć przedszkolaki wykonywały związaną z tematem zajęć pracę plastyczną- co widać na zamieszczonych poniżej zdjęciach. (art. Anna Andrzejczuk)

Zapraszamy do galerii

Cyrk ,,FOCUS’’ 

Dnia 30.03.2016 r. gościliśmy w naszej szkole ,, cyrkowców’’ z Zamościa. Zaprezentowali oni różne magiczne sztuczki, pokazy żonglerki oraz popisy cyrkowe w wykonaniu ,, małych zwierzątek’’. Występy dostarczyły wszystkim obecnym na sali  wiele śmiechu i niezapomnianych wzruszeń. (art. Anna Andrzejczuk)

Zapraszamy do galerii

 

Przedszkolaki na wycieczce w Kraśniku

19.05.2016 r. przedszkolaki odwiedziły Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendę Powiatową Policji w Kraśniku. Dzieci dowiedziały się, jakie obowiązki ma policjant, a jakie strażak. Obejrzały wozy strażackie i policyjne oraz zwiedziły Wojewódzką Izbę Tradycji Pożarnictwa w Kraśniku. Korzystając z ładnej pogody wstąpiliśmy do parku im. Jana Pawła II, aby pobawić się na znajdującym się tam placu zabaw. Dzieci mimo zmęczenia wróciły z wycieczki zadowolone. (art. Anna Andrzejczuk)

Zapraszamy do galerii

Dzień Matki

Z okazji Dnia Matki w punkcie przedszkolnym 25.05.2016 r.odbyły się zajęcia otwarte z udziałem zaproszonych Mam. Oprócz prezentacji wierszy, piosenek oraz tańców, dzieci pokazały,, miłym gościom’’ jak pracują podczas codziennych zajęć dydaktycznych. Na koniec wręczyły mamom własnoręcznie wykonane laurki i bransoletki. Po skromnym poczęstunku odbyły się wspólne zabawy ruchowe ze śpiewem. Dzieci były bardzo zadowolone z możliwości wspólnego spędzania czasu razem z mamą. (art. Anna Andrzejczuk)

Zapraszamy do galerii

Dzień Dziecka

1 czerwca w dniu swojego święta przedszkolaki miło spędziły czas na integracyjnej zabawie z dziećmi innych klas na szkolnym placu zabaw oraz podczas wspólnego posiłku- konsumpcja kiełbasek z grilla. (art. Anna Andrzejczuk)

wyc-1

 

Wycieczka do Wojciechowa

13.06.2016 r. byliśmy autobusem szkolnym na wycieczce w Wojciechowie. Tam zwiedzaliśmy z przewodnikiem Park Zwierząt, Rozrywki i Edukacji, bawiliśmy się na przylegającym do zoo placu zabaw oraz piekliśmy kiełbaski na grillu. Myślę, że wycieczka chociaż była krótka, to udana – o czym świadczą zamieszczone poniżej zdjęcia. (art. Anna Andrzejczuk)

Zapraszamy do galerii

Dzień Ojca i zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Z racji zakończenia roku szkolnego 24.06.2016 r. dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książeczki z dedykacją oraz zakładki do książek. Zaprezentowały wszystkim obecnym krótką część artystyczną poświęconą tatusiom oraz nadchodzącym wakacjom. (art. Anna Andrzejczuk)

Zapraszamy do galerii