Hymn o 11.11 w ZPO Terpentyna

W przededniu Święta Niepodległości, wzorem minionych lat, społeczność ZPO włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie 11.11 wszyscy zgromadzeni w hali sportowej odśpiewali uroczyście „Mazurka Dąbrowskiego”, rozpoczynając tym patriotycznym akordem obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę wolności.

W obchodach Narodowego Święta Niepodległości  uczestniczyły też przedszkolaki.
Nasi najmłodsi trzymając w dłoniach biało-czerwone balony przemaszerowali pod pomnik poległych, gdzie zostały złożone kwiaty.
Bardzo wzruszającym momentem było dla maluchów wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego pod masztem, na którym z okazji obchodów 11 listopada po raz pierwszy została podniesiona flaga państwowa.
Zakup masztu i umieszczenie na nim flagi to efekt głosów poparcia oddanych  przez mieszkańców Gminy Dzierzkowice w ramach akcji „ Pod Biało – Czerwoną”, którego celem jest uhonorowanie  Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.
Jesteśmy dumni, że maszt eksponowany jest właśnie  w centralnym miejscu na placu szkolnym- to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu młodego pokolenia Polaków.

Komentarze są wyłączone.