XXII Dzień Papieski pod hasłem ,,Blask Prawdy Veritatis splendor” w ZPO Terpentyna

W piątek 21 października odbył się w naszej szkole apel z okazji XXII Dnia Papieskiego pod hasłem ,,Blask Prawdy Veritatis splendor.  Jest to tytuł a zarazem pierwsze słowa encykliki Jana Pawła II z 1993 roku. Dziesiąta encyklika Papieża Polaka traktuje o niektórych podstawowych problemach nauczania moralnego Kościoła.
Uczniowie klasy 6b oraz 3a 3b pod opieką pani Agnieszki Sałaty i Urszuli Płechy przygotowały wzruszający program poświęcony osobie świętego Jana Pawła II oraz świętego Stanisława Kostki, błogosławionego Carla Acutisa i świętego Tarsycjusza.
Całość przeplatana była pięknymi pieśniami w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem pana Jakuba Tarnawskiego.

art. Agnieszka Sałata