Archive for 24 października 2022

Dzień Kucharza w naszej szkole

20 października obchodzimy „Dzień Kucharza.” Samorząd Uczniowski naszej szkoły w imieniu całej społeczności uczniowskiej podziękował serdecznie za przepyszne i zdrowe obiadki przyrządzane przez Nasze Panie Kucharki.  Nasze sprytne kucharki otrzymały dyplomy z okazji „Dnia Kucharza”.
Czy wszyscy je znamy? Do obejrzenia zdjęć zapraszamy 🙂

„Nasze Panie Kucharki mają magiczne garnki,

Czarują w nich co dzień pyszne obiadki,

którymi zajadają się nawet niejadki.

Obojętnie co z sercem ugotują,

Wszystkie potrawy wyśmienicie smakują.

Bardzo paniom dziękujemy,

I w podziękowaniu uśmiechy niesiemy. 🙂 🙂 🙂 „

XXII Dzień Papieski pod hasłem ,,Blask Prawdy Veritatis splendor” w ZPO Terpentyna

W piątek 21 października odbył się w naszej szkole apel z okazji XXII Dnia Papieskiego pod hasłem ,,Blask Prawdy Veritatis splendor.  Jest to tytuł a zarazem pierwsze słowa encykliki Jana Pawła II z 1993 roku. Dziesiąta encyklika Papieża Polaka traktuje o niektórych podstawowych problemach nauczania moralnego Kościoła.
Uczniowie klasy 6b oraz 3a 3b pod opieką pani Agnieszki Sałaty i Urszuli Płechy przygotowały wzruszający program poświęcony osobie świętego Jana Pawła II oraz świętego Stanisława Kostki, błogosławionego Carla Acutisa i świętego Tarsycjusza.
Całość przeplatana była pięknymi pieśniami w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem pana Jakuba Tarnawskiego.

art. Agnieszka Sałata