41. Gminny Mały Konkurs Recytatorski

11 maja 2022r. w Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie odbył się 41. Gminny Mały Konkurs Recytatorski, który  uroczyście otworzyła dyrektor Anna Kazanowska  witając wszystkich  recytatorów i Jury.
Wzięło w nim udział  23 uczniów z podziałem na odpowiednie grupy wiekowe.
Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki kunszt recytatorski oraz umiejętności, nad którymi pracowali w ostatnim czasie.
Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy prezentowali wysoki poziom artystyczny.
Jury w składzie:
Aleksandra Lipińska- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach
Ewa Hałabiś – Wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie
Renata Siudym- Bibliotekarz ZPO w Terpentynie,
oceniało uczestników biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, poprawność językową, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Po dokonaniu oceny prezentacji do dalszego etapu wyłoniono następujących zwycięzców:

Klasy 1-3:

Amelia Pituch – klasa 1a
Julia Zawadzka – klasa 2a

Klasy 4-6:

Oliwia Wójcicka – klasa 4b
Antoni Płecha – klasa 5b

Jury postanowiło również wyróżnić następujących uczniów:
Gąsiorowski Szymon, Piekarz Zuzanna, Gnyszka-Muramoto Anna, Rycerz Alicja, Karbowniczek Jakub, Gorczyca Gabriela, Płecha Oskar.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe, ufundowane przez GOK w Dzierzkowicach.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy za udział w konkursie, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.

art. Renata Siudym