IX Edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „Kalejdoskop w Reju”

20 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół nr 2 w Kraśniku odbył się finał IX Edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego „Kalejdoskop w Reju”. Jest to konkurs dwuetapowy skierowany do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej. Pierwsza część odbywa się w szkołach macierzystych, które wyłaniają swoich reprezentantów. W tym roku do finału zakwalifikowało się 54 uczniów z 21 placówek. W finale wzięło udział 41 uczniów z 16 okolicznych szkół.

Po rozwiązaniu zadań uczniowie, jak co roku, zaproszeni zostali do wysłuchania wykładu przygotowanego przez jednego z nauczycieli matematyki. Tym razem w rolę wykładowcy wcielił się p. Ryszard Piórkowski. Po wykładzie oraz poczęstunku, na który zaproszono wszystkich uczestników i opiekunów, nastąpiło uroczyste wręczenie nagród. Galę rozdania nagród poprowadziła Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku – p. Grażyna Jach wraz z Kierownikiem Wydziału Edukacji i Sportu – p. Agnieszką Drozd. Naszą szkołę reprezentowała Paulina Zapalska z klasy 8c, która otrzymała tytuł laureata, dyplom finalisty i nagrodę książkową. Tegoroczne wyniki były imponujące co świadczy o wysokim poziomie uczniów okolicznych szkół. Paulinie zabrakło zaledwie 1 punktu, aby stanąć na podium. Jesteśmy bardzo dumni z jej sukcesu i doceniamy wysiłek jaki włożyła, aby kształtować swoje matematyczne umiejętności.

Nauczyciel matematyki Agnieszka Flisek